علت فراخواندن سفیر الجزایر در پاریس

کدخبر: 444652
اقتصاد نیوز : ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد که سفیر این کشور در پاریس برای مشورت فرا خوانده شده است و بیانیه ای در این باره متعاقبا اعلام خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، روسیاالیوم اعلام کرد، مقامات الجزایری امروز سفیر خود را در فرانسه برای مشورت فرا خواندند.

مقامات الجزایری امروز سفیر خود را در فرانسه برای مشورت فرا خواندند.

ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد که سفیر این کشور در پاریس برای مشورت فرا خوانده شده است و بیانیه ای در این باره متعاقبا اعلام خواهد شد.

گفتنی است که چند روز قب، وزارت خارجه الجزایر سفیر فرانسه در این کشور را برای اعلام مراتب اعتراض شدید و رسمی کشورش از بابت تصمیم یکجانبه پاریس درخصوص کاهش سهمیه ویزای اختصاص یافته به شهروندان الجزایری احضار کرد.

شکیب رشید کاید، دبیرکل وزارت امور خارجه روز، چهارشنبه بعد از تصمیم یکجانبه پاریس در خصوص محدود کردن صدور ویزا برای شهروندان الجزایری مراتب اعتراض رسمی خود را ابراز داشت و اعلام کرده بود: زیرا این مساله تاثیر منفی بر رفت‌وآمد شهروندان الجزایری می‌گذارد. این تصمیم بدون مشورت قبلی با الجزایر گرفته شده و با وجود ابهام در انگیزه‌هایش جنجال رسانه‌ای ایجاد کرده است.

کاید بر جایگاه مرکزی عنصر بشری در روابط الجزایر و فرانسه و نیز نیاز به اداره متوازن و شفاف در روابط طبق اصول قانونی دوجانبه و جهانی تاکید کرده بود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما