راز آتش زدن قبرها در مهاباد فاش شد

کدخبر: 448193
آتش زدن و تخریب قبر‌ها در آرامستان مهاباد مدتی قبل باعث آزردگی خاطر بازماندگان شده بود. این حادثه از بهمن ماه سال ۹۹ با آتش سوزی عمدی قبر مادر خانواده‌ای به نام آرین آغاز شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آتش سوزی عمدی در قبرستان مهاباد بر سر قبر عده‌ای از درگذشتگان رخ داد. در جریان این آتش سوزی عمدی قبر یک مادر از دنیا رفته آتش زده شد و بازماندگان بابت آتش سوزی عمدی شکایت کردند. گفته می‌شود انگیزه این افراد از آتش سوزی عمدی تهدید در جریان اختلاف ملکی بوده است. رسیدگی به این پرونده آتش سوزی عمدی در جریان قضایی قرار دارد.

آتش زدن و تخریب قبر‌ها در آرامستان مهاباد مدتی قبل باعث آزردگی خاطر بازماندگان شده بود. این حادثه از بهمن ماه سال ۹۹ با آتش سوزی عمدی قبر مادر خانواده‌ای به نام آرین آغاز شد.

چند ماه بعد هم قبر یک جوان دیگر در همین آرامستان به آتش کشیده شد و در حالی که خانواده آرین در صدد پیدا کردن ردی از عامل این اتفاق بودند، پرونده شکایت آن‌ها روی میز ماموران پلیس گشوده شد.

با تلاش نیرو‌های پلیس و دستگاه قضایی، سرانجام عامل آتش سوزی شناسایی و دستگیر شد و متهم با رای اولیه دادگاه به تحمل یک سال حبس محکوم شد.

اختلاف ملکی سبب شد قبر مادرم را آتش بزنند

آتش زدن سریالی قبر‌ها در مهاباد با آتش سوزی قبر مادر زهرا آرین آغاز شد. زهرا آرین در مورد این حادثه گفت: «بهمن ماه سال ۹۹ بود که یک روز صبح، اقوام ما در مهاباد به من خبر دادند که قبر مادرم را به آتش کشیده اند. من که ساکن اصفهان هستم، خیلی سریع خودم را به مهاباد رساندم و با صحنه تلخ و دردناکی مواجه شدم که اثر منفی آن هرگز از قلب و روحم پاک نخواهد شد. عده‌ای قبر مادرم را آتش زده بودند و از همان ابتدا ما حدس می‌زدیم که فردی با انگیزه تهدید و ترساندن ما دست به این اقدام زده است.»

آرین در ادامه افزود: «مدتی قبل برادر من وکالت پرونده صاحب یک دعوی در اختلاف ملکی را بر عهده گرفته بود و ما به طرف مقابل دعوی مظنون بودیم. بنابر این بعد از شکایت آن فرد را به عنوان مظنون پرونده معرفی کردیم، اما او در بازجویی اولیه اعتراف نکرد. تا اینکه در نوروز ۱۴۰۰ همان فرد در مهاباد برای برادر کوچکم قمه کشی کرد و پرونده شکایت دیگری باز شد که این بار با توجه به وجود شاهدان عینی متهم نتوانست منکر اتهام شود.»

زهرا آرین در ادامه گفت: «دادگاه رسیدگی به آتش سوزی عمدی روی قبر مادرم تشکیل شد و متهم پرونده به تحمل یک سال حبس محکوم شد. این رای هنوز به تائید دیوانعالی کشور نرسیده، اما تا حصول نتیجه این پرونده را پیگیری می‌کنم به دلیل اینکه دستاویز قرار دادن حرمت میت برای تهدید اتفاقی نادر است.»

آن طور که گفته می‌شود در جریان همین درگیری بر سر زمین، قبر دیگری هم آتش زده بودند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما