در نیجریه رخ داد؛

فرار بیش از ۸۰۰ زندانی درپی حمله گروه‌های مسلح به زندان

کدخبر: 449604
افراد مسلح با حمله به یک زندان در نیجریه، بیش از ۸۰۰ زندانی را فراری دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  در حمله افراد مسلح به زندانی در نیجریه‌، بیش از ۸۰۰ نفر از زندانیان فرار کردند.

 خبرگزاری فرانسه گزارش داد، بر این اساس، افراد مسلح ناشناس جمعه شب به زندانی در استان اویو واقع در جنوب غربی نیجریه حمله کردند. سخنگوی اداره زندان‌های نیجریه روز شنبه این خبر را اعلام کرد و افزود مهاجمان ناشناس که تعدادشان هم کم نبود در تاریکی شب با استفاده از اسلحه و نارنجک به زندان ابونلوگو در استان اویو حمله کردند. تعداد زیادی از زندانیان که فرار کرده بودند، دوباره توسط نیرو‌های امنیتی بازداشت شدند.

سخنگوی اداره زندان‌های نیجریه همچنین مشخص نکرد که آیا در حمله این گروه مهاجم به زندان کسی هم زخمی یا کشته شده است. قرار است پلیس نیجریه به زودی بیانیه‌ای درباره این رویداد منتشر و جزییات بیشتری ارائه کند.

برخی رسانه‌های محلی نیجریه اعلام کردند در حمله افراد مسلح به این زندان نزدیک به یک هزار زندانی فرار کرده اند. منابع رسمی نیجریه هنوز این خبر را تایید یا تکذیب نکرده اند.

نیجریه که پرجمعیت‌ترین کشور آفریقا است به علت فعالیت گروه‌های تبهکار و مسلح با ناامنی‌های گسترده‌ای روبرو است. چندی پیش نیز یک مورد دیگر آدم ربایی گسترده در مدرسه‌ای در شمال غربی نیجریه روی داد و تروریست‌ها ۳۱۷ دانش آموز نیجریه‌ای را ربودند. پلیس نیجریه نیز ربوده شدن دانش آموز دختر را تایید کرد.

وضعیت زندان‌ها در نیجریه بسیار وخیم و دستگاه قضایی این کشور نیز بسیار فاسد و کند توصیف می‌شود. بیش از هفتاد درصد بازداشت‌شدگان هرگز مراحل دادرسی را طی نکرده‌اند و ده‌ها هزار نفر از زندانیان نیز بدون امید به آزادی شرایط دشواری را در بازداشتگاه‌ها و ندامتگاه‌های سراسر این کشور سپری می‌کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما