اعلام وضعیت دما و بارش استان تهران در پاییز

کدخبر: 450740
اقتصادنیوز: مدیرکل هواشناسی استان تهران گفت: بارش طی آبان ماه در این استان کمتر از حد نرمال و دما در شرایط نرمال یا نیم درجه بیشتر از آن پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز مجتبی جلالی در گفت و گو با ایسنا  افزود: متوسط بارش بلند مدت آبان ماه در ایستگاه‌های آبعلی ۶۰ میلیمتر، ژئوفیزیک ۳۳.۵ میلیمتر، چیتگر ۳۲.۵ میلیمتر، فرودگاه مهرآباد ۲۴.۷ میلیمتر و ورامین ۱۹ میلیمتر بوده است.

به گفته وی متوسط بارش در استان تهران طی آذر و دی در حد نرمال پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان تهران با اشاره به دمای این استان اظهارکرد: دمای استان تهران طی آبان ماه در حد نرمال یا نیم درجه بالاتر از حد نرمال و طی آذر و دی ماه حدود نیم درجه بالاتر از نرمال خواهد بود.

وی اضافه کرد: دمای نرمال استان تهران طی آبان ماه در بلندمدت برای ایستگاه‌های ورامین ۱۵ درجه سانتیگراد، چیتگر ۱۴ درجه سانتیگراد، ایستگاه ژئوفیزیک ۱۳.۸درجه سانتیگراد، فرودگاه مهرآباد ۱۳.۵ درجه سانتیگراد، فیروزکوه ۷.۲ درجه سانتیگراد و ایستگاه آبعلی ۵.۶ درجه سانتیگراد بوده است.

جلالی در پایان خاطرنشان کرد: نواحی جنوبی استان تهران هم گرم‌تر هستند و هم بارش کمتری دارند این در حالیست که آبعلی و فیروزکوه در شرق سردترین و پربارش‌ترین نقاط استان محسوب می‌شوند.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛

    اقتصادنیوز: دیروز طلا در بازارهای جهانی روندی صعودی نسبی را طی کرد. با این حال می‌توان گفت به صورت کلی بازارهای طلا و…

از دست ندهید
بلیط هواپیما