خبر خوش وزیر کشور درباره بازسازی واحدهای آسیب دیده «اندیکا»

کدخبر: 450840
وزیر کشور امروز به صورت میدانی از روند بازسازی و کمک رسانی به شهرستان زلزله دیده اندیکا بازدید به عمل آورد و بر ضرورت تسریع در امر کمک رسانی به مردم آسیب دیده تا قبل از آغاز فصل زمستان تاکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، احمد وحیدی وزیر کشور امروز به همراه معاون عمرانی وزارت کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران و استاندار ویژه خوزستان در جمع مردم آسیب دیده شهرستان اندیکا حضور یافت و از نزدیک در جریان مشکلات و نیازهایشان قرار گرفت.

 وزیر کشور  با بیان اینکه دولت عزمی جدی برای بازسازی واحدهای آسیب دیده قبل از شروع فصل زمستان دارد؛ تصریح کرد: بنیاد مسکن بازسازی خانه‌هایی را که بر اثر زلزله تخریب شدند آغاز کرده و با توجه به اقدامات موثر انجام شده پیش بینی می شود تا چند هفته آینده مشکلات خانه‌های روستایی حل و فصل شود.
 
وحیدی با بیان اینکه مناطقی از شهرستان اندیکا وجود دارد که فاقد زیرساخت های مناسب ارتباطی از جمله جاده هستند؛ خاطرنشان کرد: در اسرع وقت راه دسترسی این روستاها فراهم می شود و نیازهای فوری  مثل چادرهای ویژه برای این مناطق تهیه تا در زمان بارش باران و برف دچار مشکل نشوند.
 وزیر کشور گفت: تیم های کمک رسان و جهادی با هدف تسریع در امر امدادرسانی به مردم آسیب دیده شهرستان زلزله زده اندیکا افزایش خواهد یافت.

وی در ادامه گفت: وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری کشور هم متناسب با مسئولیتش  برای ترمیم زیرساخت‌های آسیب‌دیده در منطقه اقدام خواهند کرد.

وزیر کشور با تاکید بر این موضوع که علت حضور ما در منطقه با این هدف است که بتوانیم با حضور میدانی و چهره به چهره با مردم عزیز منطقه به امور کمک رسانی و بازسازی تسریع دهیم؛ اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به فصل زمستان و دغدغه مردم در زمینه های اسکان، نگهداری دام ها و سایر مشکلاتی که دارند در منطقه حضور یافتیم  که با کمک همه عزیزان بتوانیم سرعتی جدی به روند بازسازی دهیم.
 
وی همچنین گفت: بنیاد مسکن، قرارگاه جهادی و هلال احمر و همه دست اندرکاران به اتفاق استاندار تلاش داریم که در منطقه مسائل امدادرسانی و بازسازی با سرعت بالا دنبال شود.
 
وحیدی در بخش پایانی صحبت های خود با بیان اینکه منطقه متاثر از، محرومیتِ گذشته است؛ گفت: بر فرض مثال مشکلات جاده ها که باید برای امدادرسانی موثرتر ترمیم شوند؛ مستقیما مربوط به زلزله اخیر نیست اما همین مشکل تاثیر منفی روی کمک رسانی گذاشته است و برای همین رویکرد دولت بر این مبناست که با پیگیری کارهای اصولی و زیرساختی دقیق چهره محرومیت از این منطقه زدوده شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما