انتقاد تند یک نماینده از وضعیت کارگران

کدخبر: 451349
نماینده مردم مهریز، بافق، بهاباد، خاتم و ابرکوه در مجلس توضیح داد: چند بند این قانون را باید اصلاح کنیم که با این اقدامات اخراج بسیاری از کارگران استیفا خواهد شد. این چد موضوع تقاضا و خواسته کارگران است. همه کارگران می‌خواهد جوری از حقوق خودشان دفاع کنند. اگر شوراهای کارگری قدرت داشته باشند شاهد خواهیم بود که فشار کاری آن‌ها کمتر خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نماینده مردم مهریز، بافق، بهاباد، خاتم و ابرکوه در مجلس به وضعیت کارگران در کشور انتقاد کرد.

محمدرضا صباغیان بافقی نماینده مردم مهریز، بافق، بهاباد، خاتم و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز یک شنبه ۹ آبان ماه و در روند بررسی اظهار کرد: اصلاح قانون شوراهای اسلامی کار هم اکنون در حال بررسی است.

او ادامه داد: مبنای قانون شوراهای اسلامی کار اصل ۱۰۴ قانون اساسی است و اصل ۱۰۴ این حق را به کارگران، کارخانه‌ها و کارگاه‌ها داده  تا این افراد بتوانند یک تشکل صنفی داشته باشند. شوراهای اسلامی کار پل ارتباطی بین کارگر و کارفرما هستند.

صباغیان گفت:  متاسفانه شاهدیم که تشکل‌های کارگری خیلی قدرت ندارند و ضعیف هستند. کارگران به راحتی اخراج می‌شوند و حقوق آن‌ها چندین ماه پرداخت نمی‌شود. اگر کارگر از حق خودش دفاع کند و در شورای کارگری هم باشد باز هم سریعا اخراج می‌شود.  باید قانونی تصویب کنیم که از کارگر حمایت شود یکی از شاخص‌های عدالت وجود تشکل‌های کارگری است و حتی کشورهای پیشرفته بیشترین اهمیت را به این شوراها می‌دهند. در واقع شوراهای کارگری پشت و پناهی ندارند.  

نماینده مردم مهریز، بافق، بهاباد، خاتم و ابرکوه در مجلس خاطر نشان کرد:  قانون شوراهای اسلامی نیاز به اصلاح دارد. در شورای کارگری یک نفر از کارفرما وجود دارد و کارگری که زیر دست کارفرما است با هم در جلسه هستند. حق انحلال شوراهای کارگری با کمک کارفرما مشکل دیگر است. کارگران و این شوراها نمی‌توانند از حق کارگر دفاع کنند. چند اصلاحیه داده ایم که حداقل حقوق کارگران استیفا می‌شود و انحلال شوراها به این صورت نخواهد بود.  

نماینده مردم مهریز، بافق، بهاباد، خاتم و ابرکوه در مجلس توضیح داد: چند بند این قانون را باید اصلاح کنیم که با این اقدامات اخراج بسیاری از کارگران استیفا خواهد شد.   این چد موضوع تقاضا و خواسته کارگران است. همه کارگران می‌خواهد جوری از حقوق خودشان دفاع کنند. اگر شوراهای کارگری قدرت داشته باشند شاهد خواهیم بود که فشار کاری آن‌ها کمتر خواهد شد.  

صباغیان ادامه داد: چند اصلاح در این قانون باید انجام شود و خیلی هم مشکل نیست که در راستای دفاع از حقوق کارگران است.

تیتر یک
  • موانع همچنان باقی است!

    اقتصادنیوز: اهمیت مذاکرات این هفته برای دیپلمات‌های اروپایی تأکید بر سرنوشت مذاکرات هسته‌ای ایران است، طرف ایرانی…

از دست ندهید
بلیط هواپیما