عربستان مدعی سرنگون کردن دو پهپاد یمن شد

کدخبر: 451908
ائتلاف متجاوز سعودی که خود را حامی دولت مستعفی یمن می‌خواند، شامگاه سه‌شنبه مدعی شد که پدافند هوایی این کشور، دو پهپاد یمنی را که به سوی جازان در حال پرواز بودندرا رهگیری و سرنگون کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، این ادعا در حالی مطرح می‌شود که سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز در کنفرانس خبری در تشریح جزئیات مرحله دوم عملیات «ربیع النصر» گفت 

پدافند هوایی یمن ۸۶ بار با هواپیماهای جنگی دشمن مقابله کرد و یگان موشکی نیز ۴۷ عملیات انجام داد که طی آن ۳۱ هدف دشمن در مناطق اشغالی و ۱۶ نقطه در عمق سعودی هدف قرار داده شد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن همچنین گفت که یگان پهپادی نیز ۱۴۱ مورد عملیات انجام داد که در ۱۲۸ عملیات اهداف دشمن در مناطق اشغالی و در ۱۳ عملیات نیز اهداف دشمن در عمق سعودی هدف قرار گرفت.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن افزود که در مرحله دوم عملیات ربیع النصر بیش از ۲۰۰ نفر از عناصر ائتلاف متجاوز سعودی کشته و بیش از ۵۵۰ نفر نیز زخمی شدند.

وی به عناصر باقی مانده ائتلاف سعودی در مأرب هشدار داد تا سریعا جنگ را متوقف کنند.

سریع تصریح کرد که پافشاری مزدوران و خائنان بر مواضع خود ما را مجبور خواهد کرد تدابیر مناسبی برای دفاع از ملت و کشور اتخاذ کنیم.

وی افزود که ما از چند جهت به دروازه‌های شهر مأرب نزدیک شده‌ایم و بار دیگر به شهروندان این شهر تأکید می‌کنم که ما به انجام وظایف خود در قبال آن‌ها ادامه می‌دهیم.

سریع خطاب به ائتلاف سعودی گفت: جنگ شما نه تنها بیهوده بلکه جنایت و تجاوز است که تنها ذلت، ننگ و شکست برای شما خواهد داشت.


 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما