روزنامه جمهوری اسلامی:

مجلس چگونه تذکر رهبر انقلاب را جبران می کند؟

کدخبر: 452180
قالیباف، سخن رهبری را "پشت بلندگو" خواند / ببینیم مجلس چگونه جبران می کند

به گزارش اقتصادنیوز، روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:"شکایت به جا است نباید پیش از اثبات جرم موضوع را رسانه‌ای می‌کردند دنبال کنید و به نحوی جبران شود." این نوشته رهبر معظم انقلاب است که به گفته رئیس مجلس شورای اسلامی، در حاشیه نامه‌ای مرقوم شده که در آن به رسانه‌ای شدن گزارش یکی از کمیسیون‌های مجلس پیش از بررسی و صدور حکم در دادگاه صالحه اعتراض شده است.

قالیباف این را هم اضافه کرده است که "به نظر می‌رسد این تذکر که حاکی از توجه به حق‌الناس است نه فقط برای همکاران اینجانب در مجلس بلکه برای همه صاحبان رسانه‌ها و تریبون‌ها مخصوصا تریبون‌های رسمی و همچنین همه فعالان عرصه‌های اجتماعی و رسانه‌ای می‌تواند فصل‌الخطاب قرار گیرد و نشان می‌دهد تا زمانی که جرمی به اثبات نرسیده است ذکر اسامی افراد مجاز نیست."

البته اگر دوستان واقعا به نظر رهبر انقلاب، التزام عملی داشته باشند بعد از این نباید شاهد "اتهام‌های فله‌ای" از تریبون‌های رسمی باشیم. چون با قاعده ما باید بیش از هر چیز به تعالیم دینی و اخلاق انسانی ملتزم باشیم که جملگی، اتهام‌زنی را حرام می‌دانند و تا جرمی اثبات نشده نباید حرمتِ افراد را شکست.

این بسان "حرز" می‌ماند برای کالای قیمتی "آبرو" که بردنش مجازاتی سنگین دارد. به هر حال، اگر چه نوشته حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، به ظاهر از فردی اسم نبرده است اما کنایه‌ای ابلغ من‌التصریح دارد نسبت به گزارش‌های مجلس که متمایز می‌کند برخی گزارشات خاص را.

البته این جمله 20 کلمه‌ای، راهبردی را تدوین می‌کند که می‌تواند نمره اخلاق مدعیان و میزان التزامشان را آشکار کند. امیدواریم بعد از این شاهد آتش افکندن به خرمن آبروی افراد نباشیم قبل از آنکه گناهشان ثابت شده باشد. این را اگرچه رهبری بر حاشیه شکوائیه‌ای نوشته‌اند اما آقای قالیباف "از پشتِ بلندگو" خواند تا برای همه موضوع آشکار شود. حالا این دوستان کمیسیون‌ها و جبرانی که بر ذمه دارند. ببینیم چه می‌کنند!

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما