علت قرمز شدن کرونایی برخی شهرهای کشور از زبان دکتر گویا

کدخبر: 452230
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۷۵ درصد دانش آموزان دوز اول واکسن خود را دریافت کرده‌اند و حدود ۳۵ درصد هم هر ۲ دوز را گرفته‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: اضافه شدن ۷ شهر قرمز نشان می‌دهد اگر پروتکل‌ها را رعایت نکنیم و واکسن نزنیم وارد پیک ششم خواهیم شد.

محمدمهدی گویا افزود: مهم‌ترین راه‌های کنترل کووید ۱۹ افزایش پوشش واکسیناسیون و رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی است.

وی گفت: علت قرمز شدن شهرها مختلف است، اما در منطقه غرب کشور علت اصلی کاهش شدید رعایت پروتکل‌ها است.

گویا با تاکید بر لزوم اقناع سازی مردم برای زدن واکسن، افزود: در شهرهای قرمز با اقناع سازی و دعوت از مردم برای رعایت پروتکل‌ها و نیز افزایش پوشش واکسیناسیون باید مانع از وارد شدن به پیک ششم شویم.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۷۵ درصد دانش آموزان دوز اول واکسن خود را دریافت کرده‌اند و حدود ۳۵ درصد هم هر ۲ دوز را گرفته‌اند.

گویا گفت: سیاست بازگشایی مدارس کاملاً مبتنی بر شواهد علمی تهیه شده و بسیار سختگیرانه است.

وی افزود: دانش آموزانی که واکسن نزنند هر هفته باید تست بدهند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در خصوص تزریق دوز سوم واکسن کرونا هم گفت: در اکثر کشورها تزریق دوز سوم شروع شده و ما در کشور تزریق دوز سوم را با گروه‌های خاص مثل کادر درمانی و بهداشتی و بیماران خاص شروع کرده‌ایم و بعد از آن تزریق دوز سوم به مردم عادی را لایه لایه از سنین بالا به پایین شروع خواهیم کرد.

گویا افزود: واکسن سوم می‌تواند هر نوع واکسنی باشد و نیاز نیست همان واکسنی باشد که در نوبت‌های اول و دوم تزریق شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما