معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بابل خبر داد

محققان یک شهر شمالی ایران در لیست دو درصد برتر دانشمندان جهانی!

کدخبر: 452665
رضا قدیمی، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بابل خبر از حضور ۱۱ محقق دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان در لیست 2درصد برتر دانشمندان جهانی داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بابل از حضور ۱۱ محقق دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان در لیست دو درصد برتر دانشمندان جهانی در رتبه بندی دانشگاه استنفورد خبر داد.

رضا قدیمی گفت : بر اساس پژوهشی که توسط دانشمندان دانشگاه استنفورد بر روی داده‌های اسکوپوس انجام شد، فهرست ۱۰۰ هزار دانشمند پر استناد در تمامی رشته‌ها و نیز دانشمندان دو درصد برتر حوزه‌های مختلف علمی مشخص و در اکتبر ۲۰۲۱ در مجله PLOS به چاپ رسید که در آن نام ۱۱ عضو هیات علمی و محقق از دانشگاه‌ علوم پزشکی بابل مشاهده می‌شود.
وی گفت: در این فهرست، پارامترهای متعددی بر روی مقالات منتشره در پایگاه استنادی اسکوپوس از سال ۱۹۶۰ تا ۲۰۲۰ میلادی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است که از جمله آن می‌توان به تعداد مقالات و تعداد ارجاعات به مقالات شامل یا بدون خوداستنادی نویسنده، تعداد مقالات تک نویسنده، درصد استناد نویسندگان به مقالات خود، رنکینگ دانشمندان در حوزه‌های تخصصی و معرفی حوزه تخصصی نویسندگان، اشاره کرد.

تیتر یک
  • نمادهای تأثیرگذار بر شاخص بازار سهام امروز

    اقتصادنیوز: امروز یکشنبه ۷ آذر ماه، ارزش معاملات در بازار سهام سقوط کرد و به کمترین میزان در ۶ ماه اخیر رسید. به نظر…

از دست ندهید
بلیط هواپیما