پس از ترور نافرجام نخست وزیر عراق،

بایدن دستور فوری صادر کرد

کدخبر: 453022
رئیس جمهور آمریکا با محکومیت حمله تروریستی به نخست وزیر عراق، از دستور برای شناسایی عوامل آن خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در بیانیه‌ای حمله تروریستی به مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق را محکوم کرده و گفت دولت وی به نیرو‌های امنیتی عراق برای شناسایی افراد مسئول کمک خواهند کرد.

پایگاه کاخ سفید گزارش داد، در این بیانیه که در پایگاه کاخ سفید منتشر شده است، آمده: من شدیدا حمله تروریستی را که اقامتگاه مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق را قرار داد، محکوم می‌کنم. من از اینکه نخست وزیر آسیبی ندیده احساس آرامش می‌کنم و رهبری وی را که دعوت به خویشتنداری، آرامش و گفتگو برای حفاظت از نهاد‌های کشور و تقویت دموکراسی که مردم عراق شایسته آنند، کرده، می‌ستایم.

او در ادامه اعلام کرد: عاملان این حمله تروریستی بایستی پاسخگو باشند. من با شدیدترین لحنی، آن‌هایی را که از خشونت برای تضعیف روند دموکراتیک عراق استفاده می‌کنند، محکوم می‌کنم.

بایدن در این بیانیه تصریح کرد: من به تیم امنیت ملی خود دستور داده ام تا تمامی کمک‌های مناسب را به نیرو‌های امنیتی عراق به هنگام تحقیقات در خصوص شناسایی عاملان آن ارائه دهند. آمریکا قاطعانه در کنار دولت و ملت عراق که در تلاش برای حفظ حاکمیت و استقلال هستند، می‌ایستد.
گفتنی است صبح امروز منابع عراقی اعلام کردند نخست وزیر عراق سحرگاه یکشنبه پس از حمله به محل اقامت وی در منطقه سبز در پایتخت عراق با استفاده از پهپاد بدون سرنشین مورد سوء قصد نافرجام قرار گرفت.

در پی این حادثه «سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا» , اتحادیه اروپا اقدام صورت گرفته با هدف ترور مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق را شدیدا محکوم کرد.

اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد: عاملان این اقدام به حمله باید مسئول دانسته شوند. هرگونه خشونت غیرقابل قبول است و نباید به آن اجازه داده شود تا موجب تضعیف روند دموکراتیک شود.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار طلا و ارز پایتخت

    اقتصادنیوز: تعداد اندکی از کسانی که بیشترین سرمایه را در بازار بیت کوین دارند، هویت خود را افشا کرده‌اند، برادران…

از دست ندهید
بلیط هواپیما