در ایستگاه فضایی دائمی چین رخ داد؛

پیاده‌روی فضایی توسط نخستین زن فضانورد چینی

کدخبر: 453164
اقتصادنیوز: وانگ یاپینگ، اولین زن فضانورد چینی است که راهپیمایی فضایی انجام داد. این عملیات بخشی از مأموریت اقامت ۶ ماهه وی در ایستگاه فضایی چین به حساب می‌آید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران، «وانگ یاپینگ» نخستین زن فضانورد چینی است که پیاده روی فضایی انجام داد. این عملیات بخشی از مأموریت اقامت ۶ ماهه وی در ایستگاه فضایی چین به حساب می‌آید.

ایندپندنت گزارش داد، طبق بیانیه آژانس فضایی چین، یاپینگ و ژای ژیگانگ دیگر فضانورد چینی روز گذشته از ایستگاه فضایی این کشور در مدار زمین خارج شدند و طی بیش از ۶ ساعت علاوه بر نصب تجهیزات، همراه بازوی رباتیک تست‌هایی انجام دادند.

مهر نوشت؛ یی گوانگفو سومین فضانورد، از داخل ایستگاه به انجام عملیات کمک کرد.

یاپینگ و ژیگانگ قبلاً به ایستگاه‌های فضایی آزمایشی چین سفر کرده بودند. همچنین ژیگانگ ۱۳ سال قبل نخستین راهپیمایی فضایی چین را انجام داد.

این ۳ نفر دومین گروه فضانوردی هستند که به ایستگاه فضایی دائمی چین سفر کرده‌اند. مأموریت آنها از ۱۶ اکتبر آغاز شده است.

در حال حاضر ایستگاه فضایی چین فقط شامل ماژول تیان هه است. اما سال آینده دو بخش «منگتیان» و «ونتیان» به آن متصل می‌شوند. وزن ایستگاه پس از تکمیل ۶۶ تن خواهد بود که بسیار کمتر از ایستگاه فضایی بین المللی ۴۵۰ تنی است.

۳ پیاده روی فضایی برای نصب تجهیزات و گسترش ایستگاه فضایی چین انجام می‌شود. همچنین خدمه شرایط زندگی در ماژول تیان هه را ارزیابی و آزمایش‌هایی در فضا انجام می‌دهند.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛

    اقتصادنیوز: دیروز طلا در بازارهای جهانی روندی صعودی نسبی را طی کرد. با این حال می‌توان گفت به صورت کلی بازارهای طلا و…

از دست ندهید
بلیط هواپیما