پیام مکتوب بن سلمان به امیر قطر

کدخبر: 453189
منابع قطری در بحبوحه تنش ریاض با بیروت از ارسال پیام مکتوب ولی عهد سعودی به امیر قطر خبر دادند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر امروز دوشنبه از «محمد بن سلمان آل سعود» ولی عهد سعودی پیام مکتوبی دریافت کرد.

دیوان امیری قطر در بیانیه‌ای که در وب سایت آن قرار گرفت، اعلام کرد که «منصور بن خالد بن فرحان آل سعود» سفیر عربستان در دوحه امروز دوشنبه با امیر قطر دیدار و این پیام مکتوب را تقدیم وی کرد.

این پیام مربوط به روابط برادرانه دو کشور، راهکارهای تقویت این روابط و مهم‌ترین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی است.

ارسال پیام مکتوب ولی عهد سعودی به امیر قطر در حالی است که دفتر نخست وزیری لبنان اخیرا از آمادگی دوحه برای میانجی‌گری جهت حل و فصل بحران به وجود آمده در روابط بین لبنان و عربستان سعودی خبر داد.

اخیرا مصاحبه‌ای از «جرج قرداحی» وزیر اطلاع رسانی لبنان در رسانه‌های این کشور منتشر شد که مربوط به پیش از انتصاب وی در منصب وزارت است و وی در این مصاحبه در پاسخ به سوالی درباره تحولات جاری در یمن می‌گوید که «تجاوز وحشیانه به یمن باید متوقف شود. آن‌چه که یمنی‌ها انجام می‌دهند، حقوق قانونی آن‌ها در دفاع از خود است و من پایداری مردم یمن در قبال این تجاوز را ارج می‌نهم».

عربستان سعودی در واکنش به این اظهارات سفیر خود از لبنان را فراخوانده و از  سفیر لبنان نیز خواست تا ریاض را ترک کند. بحرین، امارات و کویت نیز در اقدامی مشابه از سفیر لبنان خواستند تا این کشورها را ترک کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما