پرده برداری آمریکا از جدیدترین سلاح پیشرفته خود+عکس

کدخبر: 453486
اقتصادنیوز: ارتش آمریکا از تفنگ جدید نظامیان خود که ساخت یک شرکت آلمانی است، رونمایی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، دیفنس پست گزارش داد، تیم رزمی تیپ ۲۷ پیاده نظام ارتش آمریکا تفنگ جدید خود با نام M۱۱۰-A۱ را که توسط شرکتی آلمانی ساخته شده، تست کرد.

حدود ۳۰ سرباز مستقر در نیویورک و ماساچوست در این آزمایش دو روزه شرکت کردند و یاد گرفتند که چگونه با این سلاح کار کنند و مهارت های رزمی را برای کمک به واحدهای خود توسعه دهند.

رونمایی آمریکا از تفنگ جدید پیشرفته/عکس

شرکت کنندگان در این برنامه آموزش دیدند که چگونه به دمونتاژ و مونتاژ مجدد سلاح، شلیک و تاثیر باد و ارزیابی شلیک‌های دور بُرد بپردازند.

پس از آن،‌ نظامیان آمریکایی به تمرین مهارت خود با سلاح جدید پرداخته و اقدام به تیراندازی کردند.

رونمایی آمریکا از تفنگ جدید پیشرفته/عکس

«دیوید بیسلی» کارشناس آموزش در ارتش آمریکا در کنفرانس خبری گفت که این سلاح با هدف پر کردن شکاف میان تفنگ معمولی و تفنگ تک تیرانداز ساخته شده است.

این تفنگ که با دوربین اپتیک Sig Sauer مجهز شده، می‌تواند برد موثری تا ۳۰۰ متر داشته باشد.

بیسلی در ادامه توضیحات خود گفت که ارتش آمریکا به سلاحی نیاز داشت که بُرد موثر آن بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ متر باشد تا تکیه به تک تیراندازان برای فاصله‌های طولانی را کاهش دهد.

«جاناتان هریس» از مقام‌های نظامی ارتش آمریکا نیز گفت یکی از مزایای استفاده از سلاح جدید این بوده که نظامیان دیگر، نیازی به حمل تجهیزات بیشتر عملیات شناسایی ندارند چون دوربین این تفنگ قابلیت ۶ برابر زوم کردن و دید در شب دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما