آخرین خبر از سرنوشت ۷ کوهنورد شیرازی گرفتار در ارتفاعات دنا + تصاویر

کدخبر: 454221
اقتصادنیوز: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: هفت کوهنورد گرفتار در ارتفاعات دنا با تلاش امدادگران هلال احمر نجات یافتند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد، "سید امان الله جهانبین" افزود: اعضای تیم هفت نفره کوهنوردان شیرازی گرفتار در ارتفاعات دنا در سلامت کامل هستند و هم اینک به اتفاق تیم های امداد و نجات این سازمان در حال پایین آمدن از ارتفاعات می باشند.

وی اظهار کرد: براساس آخرین گزارش های دریافتی تیم های امداد و نجات هلال احمر این استان که شب گذشته  برای کمک رسانی در ارتفاعات دنا مستقر شده بودند به تیم کوهنوردان گرفتار در برف سنگین  روز گذشته، ملحق شده اند و اینک  در حال پایین آمدن از ارتفاعات می باشند.

نجات جان ۷ کوهنورد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه وبویراحمد خاطرشنان کرد: با سر تیم گروه امدادونجات کوهستان با سرگروه تیم کوهنوردی شیراز(آقای نامجو )نیز صحبت کردیم که الحمد الله همه اعضای این گروه در صحت و سلامت به همراه امدادگران جمعیت هلال احمر پایین آمدند.

 

ی تصریح کرد: این تیم چهارنفره در ساعت هشت و ۳۰ دقیقه صبح امروز (شنبه )به خط الراس نزدیک به این کوهنوردان گرفتار شیرازی رسیدند.تیم پشتیبان سه نفره دیگر جمعیت هلال احمر کهکیلویه و بویراحمد که نیز  از سمت تنگ نول به سمت این کوهنوردان در حال حرکت بودند لحظاتی پیش به تیم عملیاتی امداد و نجات پیوستند.

جهانبین تاکید کرد: همچنین تیم پشتیبانی دیگری در دامنه کوه گل مستقر شده اند و ۶ نفر از پرسنل امدادی امداد و نجات کوهستان نیز در داخل شعبه حضور دارند.

وی ادامه داد: هفت دستگاه خودروی کمک دار نیز درگیر همین عملیات امداد و نجات است.

گفتنی است که براساس این گزارش تیم هفت نفر کوهنوردی از استان فارس که  روز جمعه ۲۱ آبان ماه ۱۴۰۰ بدون  توجه به هشدارهای هواشناسی و نیز بدون هماهنگی دیگر متولیان امور در حوزه ورزش استان کهگیلویه و بویراحمد حرکت به سمت ارتفاعات دنا را آغاز کرده بودند در ارتفاع ۴۰۰۰ متری گرفتار کولاک و برف شدید شده بودند.

نجات جان ۷ کوهنورد شیرازی

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما