بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی از مرکز ملی عملیات امنیت

کدخبر: 454710
محمود عباس زاده مشکینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از بازدید هیاتی از این کمیسیون از مرکز ملی عملیات امنیت خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، محمود عباس زاده مشکینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:‌ ظهر امروز تعدادی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از مرکز ملی عملیات امنیت بازدید کردند و در مرکز مدیریت راهبردی افتا (امنیت فضای تبادل اطلاعات) در جریان کارکرد و ماموریت ها و محدودیت های این مجموعه قرار گرفتند.

وی ادامه داد: در جریان این بازدید نحوه مدیریت ، پیشگیری و مقابله با تهدیدات و حملات سایبری به خصوص حملات سایبری اخیر در حوزه وزارت نفت و راه و شهرسازی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

عباس زاده در پایان گفت: عرصه نوین دفاعی کشور، در حوزه سایبر به طور طبیعی با تهدیدات جدی از طرف دشمن مواجه است البته بحمدالله در این مرکز بسیاری از حملات بموقع شناسایی و دفع و پیشگیری می شود.

وی گفت: البته برای کاهش آسیب پذیریهای زیرساخت های حیاتی این مرکز یک رصد دائمی و مستمر روی تهدیدات دارد لذا بدیهی است که تقویت سخت افزاری و نرم افزاری این مجموعه اجتناب ناپذیر است که در جهان پیچیده امروزی امنیت اساسی ترین مولفه مانایی و توسعه کشور است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما