وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در ایران

کدخبر: 455607
رعایت پروتکل های بهداشتی در زیر 50 درصد باقی ماند.

به گزارش اقتصادنیوز و به نقل از مهر، براساس اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، میانگین رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و سایر شیوه نامه‌های بهداشتی نیز ۴۷.۴۳ درصد بوده است.

نتیجه یک پژوهش جهانی نشان داده که استفاده از ماسک تنها اقدام منحصر به فرد و مؤثر در بین اقدامات بهداشتی عمومی برای مقابله با کووید -۱۹ است که می‌تواند ابتلاء به این بیماری را تا ۵۳ درصد کاهش دهد.

بنا بر اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت نیز میانگین استفاده از ماسک در اماکن عمومی استان‌های کشور طی یک هفته گذشته، ۴۸.۳۶ درصد بوده است.

تحقیقات نظام مند تحلیلی از مداخلات غیر دارویی در مقابله با کرونا برای اولین بار نشان داده است استفاده از ماسک، حفظ فاصله اجتماعی و شستن دست‌ها همگی شیوه‌های مؤثری هستند اما ماسک بیشترین تأثیر را دارد.

واکسن‌ها ایمن و مؤثر هستند و نقش بسزایی در جلوگیری از مرگ و میر انسان‌ها در سراسر جهان داشته‌اند اما ایمنی آنها ۱۰۰ درصدی نیست و همه کشورها نیز همه جمعیت خود را واکسینه نکرده‌اند و هنوز به طور دقیق مشخص نیست که آیا تزریق واکسن‌ها می‌تواند با پیدایش سویه های ویروس کرونا از انتقال این ویروس جلوگیری کند یا نه، اما زدن ماسک می‌تواند جلوی انتقال این بیماری را به یکدیگر بگیرد.

محققان نتایج این مطالعه جهانی را در مجله پزشکی «بی ام جی» منتشر کرده‌اند و بر ضرورت تداوم استفاده از ماسک، شستن دست‌ها و حفظ فاصله اجتماعی در کنار برنامه واکسیناسیون تاکید دارند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما