جنایت جدید عربستان در یمن/جزئیات تلفات حمله توپخانه‌ای به صعده

کدخبر: 455923
عربستان در ادامه تجاوزات خود به شمال یمن، جنایت تازه‌ای مرتکب شده است که در نتیجه آن، یک نفر کشته و سه نفر هم زخمی شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، منابع خبری یمن از کشته و زخمی شدن ۴ نفر از شهروندان این کشور در حمله توپخانه‌ای عربستان به صعده واقع در شمال یمن خبر دادند.

عربستان در ادامه تجاوزات خود به شمال یمن، جنایت تازه‌ای مرتکب شده است که در نتیجه آن، یک نفر کشته و سه نفر هم زخمی شدند.

 المیادین گزارش داد که یگان توپخانه‌ای عربستان سعودی شامگاه شنبه به حمله توپخانه‌ای به منطقه «الرقو» در شهرستان مرزی «منبه» استان صعده یمن، یک غیرنظامی را کشته و سه نفر دیگر را زخمی کردند.

یک سازمان حقوق بشری یمن به‌تازگی با انتشار آمار جدیدی از ارتکاب جنایات ائتلاف سعودی در یمن طی هفت سال گذشته، اعلام کرد که تعداد کودکان قربانی تجاوزات سعودی از ابتدای جنگ تاکنون به ۳۸۲۵ شهید و ۴۱۵۷ مجروح رسیده است.

سازمان «انتصاف» ویژه حقوق زنان و کودکان یمن پنجشنبه گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی در صنعا اعلام کرد که در نتیجه تجاوزات و حملات ائتلاف سعودی طی هفت سال اخیر، تعداد خانواده‌های آواره به ۶۷۰ هزار و ۳۴۳ خانواده در ۱۵ استان و تعداد نوزادان نارس و معلول به حدود ۶۰۰ هزار نفر رسیده است.

در ادامه این گزارش آمده است: «بیش از ۴۰۰ هزار کودک یمنی از سوء تغذیه شدید رنج می‌برند که ۸۰ هزار نفر از آنها در معرض خطر مرگ قرار دارند و سالانه بیش از ۲۷ نوزاد از ۱۰۰۰ نوزاد جان خود را از دست می‌دهند.»

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما