هشدار سازمان هواشناسی/افزایش ارتفاع موج در دریای‌خزر و خلیج‌فارس

کدخبر: 456389
سازمان هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج در دریای خزر و خلیج فارس هشدار داد و نسبت به احتیاط در ترددهای دریایی به‌ویژه تردد با شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی توصیه می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار  زردرنگ آورده است: از سه‌شنبه (۲ آذرماه) تا چهارشنبه ( ۳ آذرماه) افزایش ارتفاع موج از ۱ تا ۱.۵ متر در نواحی ساحلی و در فراساحل تا ۲ متردر  خلیج فارس و غرب تنگه هرمز، در نواحی ساحلی و دور از ساحل بوشهر و غرب هرمزگان پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی احتمال آسیب وارد شدن به قفس‌ها و تورهای صیادی، احتمال خسارت دیدن قایق و شناورهای کوچک و نیمه سنگین و احتمال اختلال در فعالیت‌های دریایی وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در ترددهای دریایی به‌ویژه تردد با شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی توصیه می‌کند.

در ادامه این هشدار آمده است: افزایش ارتفاع موج از ۱ تا ۱.۵ متر در نواحی ساحلی و در فراساحل از ۲ تا ۲.۵ متر همراه با بارش باران چهارشنبه (۳ آذرماه) در دریای خزر، گیلان و مازندران و پنج‌شنبه (۴ آذرماه) در دریای خزر، گیلان، مازندران و گلستان قابل پیش‌بینی است.

از مخاطرات این شرایط جوی می‌توان به احتمال آسیب دیدن به قفس‌ها و تورهای صیادی، احتمال خسارت وارد شدن به به قایق و شناورهای کوچک و نیمه‌سنگین و احتمال اختلال در فعالیت‌های دریایی اشاره کرد و نسبت به احتیاط در ترددهای دریایی به‌ویژه تردد با شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی توصیه می‌شود.

به گزارش ایسنا هشدار  زرد رنگ  به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما