اومیکرون به آمریکا و امارات هم رسید

کدخبر: 458705
آمریکا تأیید کرد نخستین مورد ابتلا به سویه جدید کرونا که «اُمیکرون» نام دارد، در کالیفرنیا مشاهده شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه سی ان بی سی اعلام کرد، مقامات بهداشتی آمریکا و امارات مشاهده نخستین مورد ابتلا به سویه اُمیکرون را در کشورشان تأیید کردند.

آمریکا تأیید کرد نخستین مورد ابتلا به سویه جدید کرونا که «اُمیکرون» نام دارد، در کالیفرنیا مشاهده شده است.

بنا بر اعلام مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا (CDC) مقامات بهداشتی آمریکا تأیید کرده اند که نخستین مورد ابتلا به سویه جدید و به شدت جهش یافته کرونا در کالیفرنیا مشاهده شده است.

دکتر آنتونی فائوچی، مشاور ارشد پزشکی کاخ سفید گفت یک فرد که به طور کامل نیز واکسینه شده بود و به تازگی از آفریقای جنوبی به سان فرانسیسکو در تاریخ ۲۲ نوامبر بازگشته بود، تست کرونایش در تاریخ ۲۹ نوامبر مثبت از آب درآمد.

او در کنفرانسی مطبوعاتی در کاخ سفید ضمن اعلام جزئیاتی از این خبر گفت: این فرد خود را قرنطینه کرده است و با تمام کسانی که در تماس نزدیک بوده، تماس گرفته شده و آن‌ها جواب آزمایش شان منفی بوده است.

او البته در عین حال گفت ما خوشحالیم که این بیمار نه تنها دارای علائم ملایمی بود، بلکه نشانه‌های بیماری او رو به بهبودی است.

طبق اعلام مرکز کنترل و پیشیری بیماری آمریکا با انجام توالی یابی ژنتیکی در دانشگاه کالیفرنیا، ابتلای این فرد به سویه «اُمیکرون» تأیید شد.

همچنین امارات از ثبت اولین مورد ابتلا به سویه جهش یافته "اُمیکرون"  در یک زن آفریقایی که از طریق یک کشور عربی وارد امارات شده بود، خبر داد. وزارت بهداشت امارات  اعلام کرد زنی که تحت نظر قرار گرفته، دو دوز واکسن کرونا را تزریق کرده است.

وزارت بهداشت امارات با اشاره به اینکه این زن قرنطینه شده و تحت نظر قرار دارد توضیح داد: این فرد هیچ علامتی نداشته و کسانی که با او در تماس بوده اند، تحت قرنطینه هستند.

صبح امروز نیز عربستان سعودی از اولین مورد مبتلا به «اومیکرون» در این کشور خبر داد. گفتنی است سویه جدید کرونا شامل ۵۰ جهش مربوط به ویروس SARS CoV-۲ اصلی است که در سال ۲۰۱۹ در چین ظاهر شد. این نوع جدید ویروس به سلول‌های انسانی دسترسی دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما