نانسی پلوسی به دونالد ترامپ: هرگز تو را نمی بخشم

کدخبر: 460533
نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به شدت از دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق به دلیل شورش مرگبار ۶ ژانویه در ساختمان کنگره آمریکا که تقریباً یک سال پیش رخ داد، انتقاد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، نانسی پلوسی در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی خود در کنگره گفت: من هرگز رئیس‌جمهور سابق ایالات‌متحده و حامیانش و قلدرهایش را که به ساختمان کنگره فرستاد، به خاطر ضربه‌ای که به کارکنان ما وارد شد، نمی‌بخشم.

پلوسی گفت که کارکنان جوان کنگره به ویژه از خشونت‌های آنروز که چندین کشته برجای گذاشت، متزلزل شده‌اند. او خطاب به ترامپ و حامیانش گفت شما نمی توانید آن را پاک کنید.

دادستان‌ها علیه بیش از ۷۰۰ نفر به دلیل شرکت در حمله خشونت آمیز به ساختمان کنگره، برای متوقف ساختن روند تأیید پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر گذشته، اتهاماتی را مطرح کرده‌اند.

پلوسی افزود که از کار انجام شده توسط کمیته کنگره که اکنون در مورد حمله ۶ ژانویه تحقیق می‌کند، "بسیار مفتخر" است. این کمیته در حال حاضر به دنبال اطلاعاتی در مورد میزان مشارکت ترامپ و همکاران نزدیکش در برنام‌ ریزی اعتراضات که در نهایت به خشونت کشیده شد و نیروهای طرفدار ترامپ به افسران پلیس حمله کردند و ساختمان کنگره را غارت کردند.

 

تیتر یک
  • آمادگی برای اقدامات تلافی جویانه

    اقتصادنیوز: در بحبوحه تنش ها میان روسیه و غرب بر سر بحران اوکراین، وزیر امورخارجه چین با منطقی دانستن نگرانی های…

از دست ندهید
بلیط هواپیما