طالبان مدعی نابودی داعش در افغانستان شد

کدخبر: 460662
سخنگوی گروه طالبان روز پنجشنبه در اظهاراتی بیان کرد که گروه تروریستی داعش در افغانستان جایی ندارد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا، وی گفت: در طول سه ماه گذشته بیش از ۶۷۰ نیروی داعش در افغانستان بازداشت شده‌اند. همچنین ۲۷ مخفیگاه این گروه در کابل و جلال آباد تخریب شده‌اند. 

میدل ایست مانیتور گزارش داد، مجاهد مدعی شد: داعش دیگر یک تهدید بزرگ در افغانستان نیست. این یک گروه کوچک در افغانستان بود که اکنون در کابل و جلال آباد نابود شده است. 

وی دولت پیشین اشرف غنی را به تقویت داعش در کابل و ولایت ننگرهار جهت استفاده از آن‌ها علیه طالبان متهم کرد. 

مجاهد همچنین سرپرست معاونت فرهنگی و اطلاعات دولت موقت طالبان در افغانستان است. 

گروه تروریستی داعش تاکنون چند حمله تروریستی در افغانستان انجام داده است. جدیدترین آن انفجار انتحاری در مسجد شیعیان در قندوز و شهادت بیش از ۱۵۰ نفر است. 

گروه داعش، مسوولیت انفجارهای اخیر علیه طالبان در شهر جلال‌آباد را برعهده گرفته است. سایت اعماق وابسته به داعش مدعی شده است که در این حملات حدود ۳۵ عضو طالبان کشته شده‌اند. 

داعش پس از اعلام موجودیت خود در افغانستان، ننگرهار را به عنوان پایتخت خود انتخاب کرد. نیروهای آمریکایی در آخرین حمله به ننگرهار اعلام کردند که طراح حمله انتحاری مرگبار گروه داعش در فرودگاه کابل را کشته‌اند.

این حمله در جریان عملیات تخلیه کابل که از سوی آمریکا مدیریت می‌شد، انجام شد و در اثر آن نزدیک به ۲۰۰ تن، از جمله ۱۳ نظامی آمریکایی کشته شدند. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما