باقری: مذاکرات درباره پیشنهادهای ایران مثبت و رو به جلو بود

کدخبر: 461443
علی باقری گفت: در زمینه موارد اختلافی ما هیچ ابتکار و پیشنهادی از طرف مقابل دریافت نکرده‌ایم ولی خودمان در چهارچوب همان اصلاحات و پیشنهاداتی که به طرف مقابل ارائه دادیم، موضوعات اختلافی را بیان کردیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، علی باقری کنی در گفت‌وگو با شبکه پرس تی وی گفت: در دو موضوعی که فعلا در دستور کار است یعنی بحث لغو تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه و دیگری اقدامات هسته‌ای، محورهای متعددی بوده که بین طرفین اختلاف وجود داشته که این اختلافات در پیش نویس نهایی که در وین شش حاصل شده به طور مشهود وجود دارد. اختلافات به ویژه در موضوع هسته‌ای، اختلافات بسیار متعدد و متنوعی است.

وی ادامه داد: در زمینه این موارد اختلافی ما هیچ ابتکار و پیشنهادی از طرف مقابل دریافت نکرده‌ایم ولی خودمان در چهارچوب همان اصلاحات و پیشنهاداتی که به طرف مقابل ارائه دادیم، موضوعات اختلافی را بیان کردیم.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه در پاسخ به این سوال که آیا مذاکره در خصوص پیشنهادات ایران آغاز شده است، گفت: در طول چند روز گذشته، چندین جلسه چه در سطح کارشناسی و چه در سطح مقامات ارشد برگزار شده است که در مورد اصلاحات و پیشنهادات طرف ایرانی که بر روی متن پیش‌نویس های وین شش گفت‌وگو کردند و این گفت‌وگوها مثبت و رو به جلو بود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما