برگزاری مراسم دختر شایسته جهان در سال ۲۰۲۱ در اسرائیل/ چه کسی برنده شد؟

کدخبر: 461701
دختر شایسته سال ۲۰۲۱ جهان یک دختر جوان هندی ست که در رشته مدیریت تحصیل کرده است. هرناز سندو در کشور هند یک مدل معروف است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فرارو، با وجود مخالفت‌ها، هفتادمین مراسم انتخاب "دختر شایسته" برای نخستین بار در سرزمین‌های اشغالی، و در کنار دریای سرخ برگزار شد و هرناز سندو مدل ۲۱ ساله اهل پنجاب هند، از میان نمایندگان ۸۰ کشور، بعنوان "میس یونیورس" انتخاب شد.

آندریا مازا از مکزیک که دختر شایسته سال ۲۰۲۰ شده بود، تاج هرناز سندو را بر سرش گذاشت.

مراسم دختر شایسته سال ۲۰۲۰ به دلیل شیوع کرونا با تاخیر، ۲۶ اردیبهشت در آمریکا برگزار شده بود.

شانزده دختری که به مرحله نهایی رقابت امسال رسیده بودند در مصاحبه‌هایی درباره مسائل مختلف از جمله توانمندسازی زنان، مقابله با تبعیض‌های جنسیتی و نژادی، مسائل محیط زیستی و مقابله با گرمایش زمین و شیوع کرونا اظهار نظر کرده بودند.

هرناز سندو دختر شایسته ۲۰۲۱ می‌گوید: "دست از مقایسه خودتان با دیگران بردارید. هر کسی منحصربفرد است و دانستن این زیباست. " او بزرگترین چالش جوانان را "خودباوری" می‌داند: "قدم پیش بگذارید. شما حاکم زندگی خود هستید. صدای خودتان هستید."

از سال ۲۰۱۸، تلاش شده تا تصویری دیگر از این رقابت ارائه شود و معیار‌های داوری بر مبنای ویژگی‌های جسمانی تاحدی کنار گذاشته شده‌اند.

در عوض شرکت‌کنندگان استعداد‌های خود را به نمایش می‌گذارند و از آن‌ها در باره احساسات، آگاهی و اطلاعاتشان سوال می‌شود.

دو سال پیش و در مراسم دختر شایسته آمریکا، کامیلا شرایر بیوشیمیست ساکن ویرجینیا، برخلاف کلیشه‌های رایج، پس از انجام دادن یک آزمایش علمی به عنوان دختر شایسته سال آمریکا انتخاب شد.

او در بخش نمایش هوش و استعداد با پوشیدن روپوش آزمایشگاه و انجام دادن یک آزمایش شیمیایی داوران را تحت تاثیر قرار داد.

برگزاری مراسم امسال در سرزمین‌های اشغالی با مخالفت‌هایی هم روبرو بود و گروه‌های فلسطینی خواهان تحریم آن شده بودند. شیوع بیماری کرونا هم باعث شده بود که نمایندگان برخی از کشور‌ها در این مراسم شرکت نکنند.

وزارت فرهنگ آفریقای جنوبی از لالینا مزوانا، مدل، خواسته بود که به سرزمین‌های اشغالی نرود و در این رقابت‌ها شرکت نکند.

امسال نمایندگان مراکش و بحرین، دو کشور مسلمان که با رژیم صهیونیستی روابط سیاسی برقرار کرده‌اند، در این رقابت‌ها حاضر بودند. اما دو کشور مسلمان اندونزی و مالزی که روابط دیپلماتیک با رژیم اسرائیل ندارند نماینده‌ای به این رقابت‌ها نفرستادند.

امارات متحده عربی هم که روابط خود را از سال گذشته با رژیم اشغالگر قدس برقرار کرد و همزمان با برگزاری این مسابقه میزبان نخست وزیر رژیم اسرائیل بود، هم نماینده‌ای به این مراسم نفرستاد. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما