سردار جلالی خطاب به وزیر نفت: فرماندهان ارشد را منصوب کنید

کدخبر: 461762
سردار غلامرضا جلالی در دیدار جواد اوجی وزیر نفت با تبیین ظهور مخاطرات و تهدیدات نوین به ویژه در صنعت، نفت، گاز و انرژی به تشریح آسیب‌پذیری و مخاطرات این صنعت پرداخت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر لزوم بازنگری در اعمال نقش حاکمیتی پدافند غیرعامل در صنعت نفت، گفت: خلاء مرکز نظام ایمنی شیمیایی به طور جدی محسوس است.

 سردار غلامرضا جلالی در دیدار جواد اوجی وزیر نفت با تبیین ظهور مخاطرات و تهدیدات نوین به ویژه در صنعت، نفت، گاز و انرژی به تشریح آسیب‌پذیری و مخاطرات این صنعت پرداخت.  

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور همچنین با اشاره به لزوم توجه به اقدامات پیشگیرانه شیمیایی و وجود برخی از کاستی‌ها در این زمینه، افزود: با راه‌اندازی یک مرکز ایمنی شیمیایی واحد در صنعت نفت می‌توان ضوابط و پروتکل‌ها در موضوع شیمیایی صنعت نفت را تدوین و اجرایی کرد.

جلالی با اشاره به طرح‌های توسعه‌ای در صنعت نفت خواستار رعایت الزامات پدافند غیرعامل در لایه فنی- مهندسی جهت دستیابی به مصون‌سازی و کاهش آسیب پذیری‌ها در ذات طراحی‌ها شد.

 

جلالی همچنین با بیان اینکه در برخی زیرساخت‌های واگذار شده به بخش خصوصی و یا در حال ساخت توسط بخش خصوصی نسبت به رعایت الزامات پدافند غیرعامل کم توجهی شده و این امر زمینه افزایش آسیب‌پذیری برای این بخش از زیرساخت‌های حیاتی کشور را فراهم می‌کند، خواستار تدوین و تصویب قوانین و مقررات لازم جهت تعیین نقش حاکمیتی برای رعایت الزامات پدافند غیرعامل در بخش خصوصی شد.

 

جلالی در این دیدار با تبیین نقش و اهمیت پدافند غیرعامل در صنعت نفت با توجه به نوع کارکرد و فرآیندهای آن به سازماندهی و تقویت ساختار پدافند غیرعامل صنعت نفت جهت دستیابی به مصون سازی و کاهش آسیب‌پذیری‌ها تاکید و خواستار انتصاب فرماندهان ارشد پدافند غیرعامل در مناطق تجمیعی صنعت نفت با هدف اتخاذ سیاست‌های واحد در این موضوع پدافند غیرعامل شد.

 

در ادامه جلسه جواد اوجی وزیر نفت با قدردانی از اقدامات و همراهی‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور، بر اهمیت پدافند غیرعامل در صنعت نفت تاکید کرد و خواستار همکاری و کمک این سازمان در بخش‌های مختلف صنعت نفت شد.

وی همچنین بر ضرورت تصویب قوانین به منظور اعمال نقش حاکمیتی برای شرکت‌های واگذار شده به بخش خصوصی جهت رعایت الزامات پدافند غیرعامل تاکید کرد.  

وزیر نفت همچنین حمایت از سرمایه‌گذاری در صنعت نفت از طریق نوسازی و بازسازی تجهیزات، حفظ نگه داشت تولید و افزایش تولید در جهت پایداری و تداوم خدمات‌رسانی را ضروری دانست.

اهمیت تامین سوخت نیروگاه‌های تولید برق و درخواست کمک در جهت رفع چالش‌های آن نیز از دیگر مواردی بود که اوجی بر لزوم همکاری سازمان پدافند غیرعامل در این زمینه تاکید کرد.

وی همچنین خواستار کمک سازمان پدافند غیرعامل در زمینه سازماندهی ساختار پدافند غیرعامل در صنعت نفت شد و بر انتصاب فرماندهان ارشد پدافند غیرعامل در مناطق تجمیعی صنعت نفت تاکید کرد.

تیتر یک
  • طلا و ارز چشم‌انتظار سیگنال‌های وین

    اقتصادنیوز: بازار ارز و طلا امروز یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ شاهد روند صعودی قیمت بود.

از دست ندهید
بلیط هواپیما