هشدار عضو کمیته علمی کرونا نسبت به شایع شدن اومیکرون در کشور ظرف ۱۷ روز

کدخبر: 462911
پیام طبرسی، عضو کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ درحاشیه جلسه امروز این کمیته گفت: ما نگران بازگشایی هایی مثل کنسرت‌ها و…، هستیم. زیرا، وقتی وارد چنین مکان‌هایی می‌شوند، ماسک‌ها را بر می‌دارند و این خیلی خطرناک است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، عضو کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ گفت: اگر امروز سویه اُمیکرون وارد ایران شود ظرف مدت ۱۷ روز به سویه غالب در کشور تبدیل خواهد شد.

 پیام طبرسی، عضو کمیته علمی کشوری کووید ۱۹  درحاشیه جلسه امروز این کمیته گفت: ما نگران بازگشایی هایی مثل کنسرت‌ها و…، هستیم. زیرا، وقتی وارد چنین مکان‌هایی می‌شوند، ماسک‌ها را بر می‌دارند و این خیلی خطرناک است.

وی با اشاره به در پیش بودن شب یلدا، گفت: از هموطنان درخواست می‌کنیم از تجمع در فضاهای بسته خودداری کنند همچنین تزریق دز سوم واکسن بسیار ضروری است، هموطنان بعد از گذشت سه ماه از تزریق دوز دوم واکسن کرونا، دوز بوستر را حتماً بزنند.

وی با عنوان این مطلب که اگر امروز سویه اومیکرون وارد ایران شود ظرف مدت ۱۷ روز به سوش غالب در کشور تبدیل خواهد شد، افزود: این سرعت انتقال در مورد دلتا، ۱۰۰ روز بود. اگر امروز یک مورد امیکرون در کشور تشخیص دهیم، ممکن است تا ۱۷ روز دیگر کشور درگیر امیکرون شود و نقشه آبی کشور ممکن است بلافاصله به یک نقشه قرمز تبدیل شود.

طبرسی تاکید کرد: با سرعت انتقال اومیکرون، نقشه آبی کرونایی کشور خیلی زود به رنگ قرمز تبدیل خواهد شد. توصیه من این است که نه افرادی که در ایران هستند، به اروپا سفر کنند و افرادی هم که قصد آمدن به ایران را دارند، با این شرایط نیایند. به هر حال این نگرانی جدی است. حداقل برای افراد خانواده خودمان احترام قائل شویم تا بیمار نشوند.

وی افزود: برای اُمیکرون فرصت ۱۰۰ روزه دلتا را هم نداریم، بلکه ۱۷ روز وقت داریم. اگر امروز شناسایی شد ۱۷ روز دیگر با موج امیکرون مواجه خواهیم شد. اگر قرار است مرزی را ببندیم، محدودیت می‌خواهیم ایجاد کنیم و... الان وقتش است. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما