ترس از شیوع اومیکرون، مرزهای این استان را بست

کدخبر: ۴۶۴۳۲۸
اقتصادنیوز: استاندار خوزستان از ممنوعیت تردد از مرزهای زمینی و دریایی این استان خبر داد و گفت: مرزهای این استان به مدت ۱۵ روز بسته است و این اعمال محدودیت به دلیل جلوگیری از شیوع سویه اُمیکرون می باشد.
ترس از شیوع اومیکرون، مرزهای این استان را بست

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، صادق خلیلیان روز شنبه در نشست ستاد کرونا خوزستان که در محل استانداری برگزار شد اظهار داشت: از امروز چهارم دی ماه به مدت ۱۵ روز هیچ گونه تردد مسافری از مرزهای زمینی و دریایی خوزستان به جز برای گروه های هفتگانه صورت نمی گیرد.

وی افزود: تردد مسافر از فرودگاه های خوزستان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی آزاد است به شرطی که مسافران ۲ دُز واکسن زده باشند یا تست منفی پی سی آر ارایه نمایند.

استاندار خوزستان با اشاره به ایجاد محدودیت برای برگزاری هر گونه تجمع در استان گفت:شیوه نامه های بهداشتی باید در مراکز شلوغ مانند رستوران ها و پاساژها رعایت شود.

خلیلیان از مردم استان خواست خطر سویه اُمیکرون را جدی گرفته و با رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی مانع شیوع مجدد کرونا در خوزستان شوند.

وی افزود: علاوه بر پوشش دُز دوم باید تزریق دُز سوم واکسن را جدی بگیریم تا ۹۰ درصد جامعه در مقابل این سویه جدید ایمنی داشته باشیم.

خلیلیان گفت: رعایت شیوه نامه های بهداشتی بیش از واکسیناسیون اهمیت دارد و می تواند مصونیت بالایی را در جامعه ایجاد کند همچنین از بروز مرگ‌ و میر گسترده ناشی از کرونا جلوگیری می کند.

وی افزود: لازم است که فرمانداران در راستای توسعه واکسیناسیون و افزایش رعایت شیوه نامه ها فعالیت کنند و این موضوع در ارزشیابی فعالیت آنها لحاظ می شود.

استاندار خوزستان از شرکت ها و ارگان های مختلف از جمله شرکت فولاد خوزستان که در راستای مقابله با کرونا مشارکت و همکاری داشتند قدردانی کرد. 

وی در پایان ضمن تسلیت به خاطر درگذشت ۱۰ نفر از هم استانی ها در حادثه تصادف امروز جاده اهواز - خرمشهر افزود: این حادثه بسیار دلخراش بوده و بابت تاثر مردم خوزستان شد.

اکنون وضعیت تمام شهرهای خوزستان آبی و تاکنون بیش از پنج میلیون و ۸۰۰ هزار دُز واکسن کرونا در استان تزریق شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید