کاهش عجیب ابتلا به امیکرون در آفریقای جنوبی

کدخبر: 465714
اقتصادنیوز: براساس آمار جدید، ابتلا به اومیکرون در هفته‌ی اخیر در کشوری که منشا این سویه کرونا بود، با کاهش ۳۸ درصدی مواجه بود.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، براساس داده‌های منتشر شده، براساس داده‌های جدید، موارد ابتلا به کرونا طی یک هفته اخیر در آفریقای جنوبی با ۳۸ درصد کاهش مواجه بوده است.
دیلی میل، براساس داده‌های جدید، موارد ابتلا به کرونا طی یک هفته اخیر در آفریقای جنوبی با ۳۸ درصد کاهش مواجه بوده است.

شواهد نشان می‌دهد، سویه امیکرون از شدت بسیار کمتری نسبت به دلتا برخوردار است؛ موارد کرونا این کشور در هفت روز منتهی به ۱۷ دسامبر به اوج خود رسید و میانگین ۲۳۴۳۷ مورد ثبت شده بود، اما تا روز دوشنبه، این تعداد با ۳۸ درصد کاهش به ۱۴۳۹۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا رسید.

این ارقام میانگین هفت روزه است که آن‌ها را قابل اعتمادتر از آمار‌های نوسان روزانه می‌کند؛ کارشناسان پزشکی می‌گویند، کاهش قابل توجه موارد جدید کرونا در آفریقای جنوبی در روز‌های اخیر ممکن است نشان دهنده این باشد که افزایش چشمگیر موارد ابتلا به کرونا در این کشور با محوریت سویه امیکرون اوج خود را پشت سر گذاشته است.

جیمی جنکینز، رئیس سابق تجزیه و تحلیل سلامت در دفتر آمار ملی گفت: این داده‌ها آنچه را که دانشمندان در آفریقای جنوبی گفته اند تایید می‌کند که امیکرون گونه‌ای است که قابل انتقال‌تر است و باعث می‌شود افراد بیشتر به این بیماری مبتلا شوند، اما علائم و تأثیر آن کمتر است.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازارهای جهانی

    اقتصادنیوز: دیروز بیت کوین سقوط کرد و به پایین ترین حد در شش ماه گذشته یعنی نزدیک به ۳۸ هزار دلار رسید.

از دست ندهید
بلیط هواپیما