خطیب زاده: 9 ایرانی گرفتار شده در سوریه وارد کشور می شوند

کدخبر: ۴۶۵۹۷۰
سخنگوی وزارت خارجه گفت: ۹ نفر ایرانی که با هدف مهاجرت به ترکیه سفر کرده بودند و در این سفر دچار مشکلاتی شده بودند در چارچوب همکاری دولت ایران و ترکیه امروز از مرز رازی وارد کشور می شوند.
 خطیب زاده: 9 ایرانی گرفتار شده در سوریه وارد کشور می شوند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سعید خطیب‌زاده در پاسخ به سوالی در مورد اخبار منتشر شده مبنی براین که ۹ نفر ایرانی گرفتار شده در سوریه آزاد شده اند، ادامه داد: وزارت امور خارجه، سفرای ایران در ترکیه و سوریه و سفارتخانه های ترکیه و سوریه در ایران به منظور کمک به بازگشت این افراد به دامن خانواده هایشان همکاری کردند.

طی مدت اخیر خبرهایی در برخی رسانه‌ها مبنی بر بازداشت ۹ تبعه  کرد ایرانی توسط پلیس ترکیه و تحویل آنها به گروه‌های تروریستی در شمال سوریه منتشر شد. 

بر اساس اخبار منتشر شده  این ۹ نفر به قصد اخذ پناهندگی در ترکیه حضور داشتند و پس از بازداشت توسط دولت ترکیه، خودشان را «کُرد سوری» معرفی کرده‌ و دولت ترکیه نیز آنها را به گروه‌های تروریستی در  شمال سوریه تحویل داده است. 

از آن زمان، خانواده‌های این افراد اقدام به برگزاری تجمع مقابل  سفارت ترکیه در تهران کرده‌اند و همچنین خواستار پیگیری این موضوع از سوی وزارت خارجه شدند .

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید