تمایل مردم ایران به تزریق دوز سوم واکسن کرونا

کدخبر: ۴۶۶۳۰۰
بر اساس نتایج جدیدترین نظرسنجی‌های ایسپا، ۸۸.۶ درصد از کل کسانی که تاکنون دو دوز واکسن کرونا را ترزیق کردند و هنوز دوز سوم را نزده‌اند اعلام کرده‌اند دوز سوم را خواهند زد.
تمایل مردم ایران به تزریق دوز سوم واکسن کرونا

به گزارش اقتصادنیوز، بنا بر اعلام مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا)، ۶.۹ درصد از افراد نمونه اعلام کردند فقط دوز اول را تزریق کرده اند، ۶۹.۱ درصد دو دوز را تزریق کرده‌ اند، ۱۵.۱ درصد دوز سوم را تزریق کرده ‌اند و ۸.۶ درصد نیز اعلام کردند تمایلی به تزریق واکسن ندارند. ۰.۳ درصد نیز به این سوال پاسخ مشخصی نداده‌ اند. در مجموع ۹۱.۱ درصد پاسخگویان حداقل یک دوز واکسن را تزریق کرده‌اند. 

 از کسانی که دو دوز واکسن تزریق کرده اما هنوز دوز سوم را نزده‌ اند سوال شده است که «آیا قصد دارید دوز سوم را بزنید؟» ۸۸.۶ درصد از کل کسانی که تاکنون دو دوز را ترزیق کردند و هنوز دوز سوم را نزده‌اند اعلام کرده‌اند دوز سوم را خواهند زد، ۶.۴ درصد گفته  اند دوز سوم را نخواهند زد و ۵ درصد نیز به این سوال پاسخ مشخصی را نداده اند. 

 میزان تمایل به تزریق دوز سوم واکسن بین زنان و مردان، بین گروه‌های مختلف سنی (جوان، میانسال و مسن) و گروه‌های مختلف تحصیلی تفاوت معناداری ندارد.

 نظرسنجی در روزهای ۶ تا ۹ دی ماه ۱۴۰۰ با رعایت اصول علمی و با تعداد نمونه ۱۵۸۴ نفر به شیوه مصاحبه تلفنی انجام شده و قابل تعمیم به کل شهروندان (شهری و روستایی) بالای ۱۸ سال ایران است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید