ممنوعیت واردات واکسن کرونا به ایران

کدخبر: ۴۶۶۴۲۴
​اقتصادنیوز: رئیس سازمان غذا و دارو با اعلام خبر ممنوعیت ورود واکسن گفت:تولید داخل کفاف نیاز ما را از جمله دُز سوم خواهد داد.
ممنوعیت واردات واکسن کرونا به ایران

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از صداوسیما،  بهرام دارایی در حاشیه مراسم آغاز فاز سوم آزمایش بالینی واکسن نورا در پاسخ به سوالی مبنی بر این که تأییدیه واکسن‌های ایرانی در چه مرحله‌ای است؟ افزود: برای تأییدیه‌های بین المللی یکسری مدارک علمی نیاز است که واکسن‌های داخلی فراخور پیشرفتی که داشته اند مدارک شان ارسال شده است.

وی گفت: در خصوص واکسن برکت پیشرفت خوبی داشته ایم و درباره بقیه واکسن‌ها هم مدارک ارسال می‌شود.
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در هر حال بررسی مدارک علمی را زمانبر خواند و امیدواریم به زودی بتوانیم تأییدیه بین المللی را برای واکسن سازان داخلی بگیریم.

آقای دارایی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چه میزان از سبد واکسیناسیون ما را واکسن‌های ایرانی تشکیل می‌دهد؟ افزود: هیچ گونه وارداتی از خارج از کشور نداریم.

و ی در جواب سوال خبرنگار که آیا واردات واکسن ممنوع شده است گفت: بله، کاملاً به تولید داخل متکی هستیم و تولید داخل کفاف نیاز ما را از جمله دُز سوم خواهد داد.

وی گفت: واکسن سازان ما ظرفیت بالایی دارند، ولی آن چیزی که ما نیاز داریم سطح کمتری از ظرفیت آنهاست و ما توصیه کرده ایم با حداکثر ظرفیت تولید نکنند و در ماه می‌توانند حداقل تا ۱۵ میلیون دُز واکسن بدهند که نیاز ما را هم پوشش می‌دهد.

رئیس سازمان غذا و دارو در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چرا واکسن‌های داخلی با کندی وارد مصرف می‌شوند؟ افزود: تولید یک بحث است، اما بحث دیگر مربوط به تأییدیه ها، نظارت‌ها و فاز‌های مختلفی است که جنبه بالینی هم دارد و این برای ما بسیار مهم است و نمی‌شود آن‌ها را حذف کرد، اما می‌شود روند بررسی را تسریع کرد و این دقت نظر و بررسی‌های دقیق و موشکافانه کمک می‌کند واکسن ما در عرصه‌های بین المللی هم زودتر پذیرفته شود تا مشکلی از این بابت نداشته باشیم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی