خبرهای خوب وزیر صمت برای تولیدکنندگان و مصر‌ف‌کنندگان

کدخبر: 466878
وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره درج قیمت تولید کننده بر روی کالا گفت: متاسفانه شاهد عرضه کالا به قیمت‌های غیر واقعی و همچنین ناهماهنگی‌هایی در توزیع بودیم که با اجرای طرح درج قیمت تولید کننده بر روی کالاها در تلاش هستیم، این مشکلات حل شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در چهارماه گذشته تورم تولید کننده و مصرف کنندگان کاهش یافته است.

سید رضا فاطمی امین امروز در حاشیه نشست کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در چهار ماه گذشته تورم تولید کننده  26 درصد و تورم مصرف کنندگان  16 درصد کاهش یافته است، لذا اگرچه هنوز هم تورم هست، اما از تورم‌های بالاتر به سمت تورم پایین‌تر در حرکت هستیم. 

وی افزود: علاوه بر بازار کالاهای پایه‌ای در زمینه کالاهای واسطه‌ای و نهایی هم اقداماتی انجام شده  چنانچه از چند ماه پیش شفافیت جریان کالاها آغاز شده است و بر این اساس جریان حرکت  19 قلم کالا از مرحله تولید، پخش، توزیع مشخص است و همین باعث کاهش قیمت برخی از کالاها از جمله روغن دیزل شده است. 

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره درج قیمت تولید کننده بر روی کالا نیز، گفت: متاسفانه شاهد عرضه کالا به قیمت‌های غیر واقعی و همچنین ناهماهنگی‌هایی در توزیع بودیم که با اجرای طرح درج قیمت تولید کننده بر روی کالاها در تلاش هستیم، این مشکلات حل شود. 

وی افزود: در حال حاضر درج قیمت تولید کننده  15 قلم کالا به طور آزمایشی آغاز شده است. 

فاطمی امین با تاکید بر اینکه  در بازار فولاد وضعیت پایدار و خوبی ایجاد شده است، گفت: قیمت میلگرد در چند ماه اخیر از 18 هزار تومان به کمتر از 14 هزار تومان رسیده است. 

وزیر صمت افزود:اگرچه در مقطعی سیمان نیز دچار افزایش قیمت شد، اما اکنون در بازار این کالا نیز شاهد ثبات قیمت هستیم، به طوری که قیمت هر پاکت آن 25 هزار تومان است. 

وی بیان داشت: در بازارهای کالاهای پایه که مواد اولیه واحدهای صنعتی هستند، نیز با کاهش و ثبات قیمت مواجه هستیم. 

تیتر یک
  • توافق هسته ای بدون «متوازن‌سازی» احیاء نخواهدشد

    بر کسی پوشیده نیست که مکانیسم‌های اجرایی برجام و هزینه‌ها و منافع کلی آن مخدوش شده‌اند، اما آنچه کمتر مورد توجه بوده،…

از دست ندهید
بلیط هواپیما