ابتلای شاهزاده سوئد به کرونا با وجود واکسینه شدن کامل

کدخبر: 467656
در حالی که روزهای گذشته اعلام شد که آزمایش کرونای پادشاه و ملکه سوئد مثبت شده، رسانه‌های خبری غروب شنبه به وقت تهران از کرونایی شدن شاهزاده این کشور خبر دادند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، کاخ سلطنتی سوئد از کرونایی شدن شاهزاده این کشور علی‌رغم واکسینه شدن کامل خبر داد.

در حالی که روزهای گذشته اعلام شد که آزمایش کرونای پادشاه و ملکه سوئد مثبت شده، رسانه‌های خبری غروب شنبه به وقت تهران از کرونایی شدن شاهزاده این کشور خبر دادند

به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک» کاخ سلطنتی سوئد روز شنبه اعلام کرد که آزمایش کووید-19 «ویکتوریا» شاهزاده سوئد مثبت است.این در حالی است که شاهزاده سوئد کاملا واکسینه شده بوده است .

 کاخ سلطنتی سوئد اعلام کرده که ویکتوریا علائم سرماخوردگی دارد و ردیابی عفونت یابی آغاز شده است . در بیانیه‌ای بدین منظور آمده است: «طبق قوانین، شاهزاده و خانواده‌اش قرنطینه شده‌اند.»

کاخ سلطنتی سوئد به تازگی در بیانیه‌ای اعلام کرد که آزمایش کووید-۱۹ «کارل گوستاف شانزدهم» و «سیلویا» پادشاه و ملکه سوئد مثبت بوده است.

 کاخ سلطنتی سوئد در بیانیه‌ای اعلام کرد که پادشاه و ملکه که به طور کامل با سه تزریق واکسینه شده‌اند، اینک علائم خفیف کرونا دارند.  این در  حالی که  است که شیوع کرونا در این کشور اسکاندیناویایی از سویه جدید ویروس امیکرون است. کاخ سلطنتی سوئد اعلام کرد که پادشاه ۷۵ ساله و ملکه ۷۸ ساله این کشور در قرنطنیه هستند و تلاش برای ردیابی افرادی که با آنها در تماس بوده‌اند در حال انجام است.

کارل گوستاف که نقش او عمدتاً تشریفاتی است، در سن ۲۷ سالگی و پس از مرگ پادشاه گوستاف ششم در سال ۱۹۷۳، رئیس دولت سوئد شد و طولانی‌ترین دوره خدمت پادشاه این کشور محسوب می‌شود. «ویکتوریا» دختر ارشد او و وارث تاج و تخت، در ماه مارس سال گذشته وهمسرش، «شاهزاده دانیل» نیز به این ویروس مبتلا شدند و هر دو پس از تحمل علائم خفیف بهبود یافتند.

آخرین داده‌ها نشان می‌دهد که سوئد یک حد نصاب روزانه جدید برای موارد ابتلا به کرونا ثبت کرده است. پس از یک پاییز آرام، سوئد شاهد افزایش آلودگی در هفته های اخیر بوده است.

ماه گذشته، دولت سوئد محدودیت‌های تجمعات عمومی را تشدید کرد و ازهمه کسانی که می‌توانند از خانه کار کنند، خواست به طور دورکار به فعالیت خود ادامه دهند.  شمار تلفات ناشی از کووید در این کشور بسیار بیشتر از سرانه کشورهای دیگر در شمال اروپا بوده است که در اوایل همه‌گیری محدودیت‌های سخت‌تری اعمال کردند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما