جانسون آب پاکی را بر دست منتقدان ریخت/ استعفا نمی دهم

کدخبر: 472029
اقتصادنیوز: بر اساس گزارش پایگاه گلوبال نیوز، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس درخواست‌های مخالفان برای استعفا را رد کرد، اما در عین حال گفت قبول دارد قانونی باید وجود داشته باشد تا در صورتی که وزرا آگاهانه پارلمان را گمراه کنند، شغل خود را از دست بدهند!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان –  در پی درخواست پارلمان و مردم انگلیس برای استعفای نخست وزیر این کشور که پس از رسوایی «پارتی گیت»  رخ داده، بوریس جانسون اعلام کرده که قصد استعفا ندارد.

بر اساس گزارش پایگاه گلوبال نیوز، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس درخواست‌های مخالفان برای استعفا را رد کرد، اما در عین حال گفت قبول دارد قانونی باید وجود داشته باشد تا در صورتی که وزرا آگاهانه پارلمان را گمراه کنند، شغل خود را از دست بدهند!

این اعتراض ها در پی آن صورت می پذیرد که بوریس جانسون در اوج محدودیت های کرونایی، با نقض قوانین قرنطینه ای، اقدام به برگزاری چندین مهمانی کرده است.

جانسون این روز‌ها برای انتشار نتیجه بازرسی رسمی در مورد شرکت در چندین مهمانی در زمان قرنطینه آماده می‌شود. هنوز مشخص نیست که چه زمانی نتایج تحقیقات توسط سو گری، یکی از مقامات دفتر کابینه منتشر خواهد شد. این در حالی است که  وی ادعا کرده هیچ قانونی را نقض نکرده است.

جانسون در پاسخ به سوال نماینده حزب کارگر اپوزیسیون که گفت آیا باید قانونی وجود داشته باشد که وزرا در صورتی که «آگاهانه» پارلمان را فریب داده باشند، باید استعفا دهندیا خیر، گفت: قطعا. اما در ادامه وقتی نماینده در مورد استعفای شخص بوریس جانسون پرسید با پاسخ منفی رو به رو شد.

جانسون از مردم به دلیل نقض قوانین عذرخواهی کرده است. رسوایی او به دلیل نقض محدودیت‌های کرونایی و برگزاری مهمانی اخیرا واکنش‌های زیادی را برانگیخته و محبوبیت وی را به شدت کاهش داده است.

گفتنی است نظرسنجی‌های اخیر موسسه تحقیقاتی «سرویشن» نشان می‌دهد ۶۲ درصد از انگلیسی‌ها اعتقاد دارند بوریس جانسون باید استعفا بدهد. این سومین نظرسنجی در دو هفته گذشته است که در آن اکثریت انگلیسی‌ها خواستار استعفای بوریس جانسون شده اند.

تیتر یک
  • رصد بازار خودروهای داخلی؛

    اقتصادنیوز: ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که پرتیراژهای ایران خودرو امروز۷ خرداد ۱۴۰۱ با افت ۲ تا۱۰میلیون…

از دست ندهید
فلای تودی