صنعاء هشدار داد؛ دشمن را درهم می‌کوبیم!

کدخبر: 472106
سرلشگر محمد ناصر العاطفی، وزیر دفاع دولت صنعاء گفت: تمامی اقدامات دشمن متجاوز به یمن موجب می‌شود تا نیروهای یمنی به سمت گزینه‌های نظامی راهبردی پیش بروند که نتیجه‌ای جز شکست و حسرت برای دشمن ندارد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، سرلشگر «محمد ناصر العاطفی» وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن امروز (پنج‌شنبه) در مصاحبه‌ای گفت که افزایش حملات هوایی، تشدید محاصره، هدف قرار دادن غیر نظامیان و اشغال خاک یمن موجب پایان یافتن جنگ نمی‌شود، بلکه شعاع آن را افزایش خواهد داد و بیش از پیش فرصت مصالحه را ضایع کرده و امنیت و ثبات منطقه را به خطر می‌اندازد.

او به خبرگزاری سبأنت گفت که تمامی اقدامات دشمن متجاوز به یمن و شعله‌ورتر کردن جنگ، موجب می‌شود تا نیروهای یمنی نیز به سمت گزینه‌های نظامی راهبردی پیش بروند که نتیجه‌ای جز شکست و حسرت برای دشمن ندارد، با توجه به اینکه افزایش حملات دشمن در مدت اخیر به دستور آمریکا و رژیم صهیونیستی و به نام کشورهای متجاوز صورت می‌گیرد.

سرلشگر العاطفی افزود: «ما به عنوان مقامات نظامی از تاریخ جنگ‌ها در کشورهای مختلف جهان آگاهیم و در جریان بررسی‌هایمان از روند درگیری‌ها متوجه شده‌ایم که دائما کشورهایی که شکست خورده‌اند، دست به افزایش حملات و هدف قرار دادن اماکن غیرنظامی و کشتار شهروندان، کودکان و زنان و دیگر اقدامات جنایت‌آمیز می‌کنند؛ در حالیکه در صحنه میدان شکست خورده‌اند.»

او تأکید کرد که پیام حملات موشکی و پهپادی و ضربات شدیدی که دشمن در عمق اراضی خود متحمل شد، این است که دشمن متوجه شود که باید دست از حملات و تجاوزات خود بردارد؛ اما اگر این پیام را دریافت نکند، نیروهای یمنی نیز ابزار لازم برای «ادب کردن دشمن» را در اختیار دارند.

وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن می‌گوید در طول تاریخ، بیشتر کشورهایی در جنگ شکست می‌خورند که اقدام به افزایش حمله به اماکن غیرنظامی و شهروندان و کودکان و زنان می‌کنند.

وزیر دفاع دولت صنعاء در ادامه گفت: «در مرحله پیش رو شاهد حملات دردناک و هولناکی در عمق استراتژیک نظامی و اقتصادی دشمن خواهید بود. در مناطقی که دشمنان انتظارش را ندارند و این حق قانونی مردم یمن در چارچوب عملیات "طوفان یمن" است. به کشورهای عضو ائتلاف شرارت و جنایت می‌گوییم که هر آن‌چه خواستید مردم یمن را کشتید، مناطق غیر نظامی را تخریب کرده و زیبایی‌های یمن را نابود کردید، اما آن‌چه که در طول هفت سال گذشته موفق به دستیبای به آن نشده‌اید را دیگر به دست نخواهید آورد، بلکه صرفا شکست و حقارت در انتظار شماست.»

سرلشگر محمد ناصر العاطفی در ادامه کشورهای عربستان سعودی و امارات را نمایندگان واشنگتن و تل آویو خطاب کرد و به آن‌ها گفت که اگر به حملات خود علیه یمن ادامه دهند، سرنوشت نامعلومی در انتظار آن‌هاست که در نهایت چیزی جز خواری و ذلالت در انتظارشان نخواهد بود.

به گفته او مردم یمن در هفت سال گذشته ایستاده و مقاومت کرده و در همه عرصه‌های نظامی، سیاسی، اخلاقی، اقتصادی، امنیتی و رسانه‌ای پیروز بوده است و طرف پیروز هرگز غیر نظامیان را هدف قرار نمی‌دهد و نیروهای یمنی در هفت سال گذشته به تمامی ارزش‌های انسانی و قواعد درگیری پایبند بوده‌اند.

وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن در پایان تأکید کرد: «اگر کشورهای متجاوز حملات خود را افزایش دهند، مردم یمن و نیروهای مسلح آماده افزایش حملات هستند و قادرند همین امروز بدترین احتمالات را به اجرا بگذارند. ما تهدید را با تهدید و حمله را به حمله و بمباران را با بمباران پاسخ می‌دهیم. هر اندازه حملات افزایش یابد مردم یمن چیزی جز پیروزی را قبول نخواهند کرد.»

 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی