ابراز امیدواری آمریکا نسبت به بازگشت روسیه به گفت‌وگوهای امنیتی

کدخبر: 472196
ویکتوریا نولاند، معاون وزیر خارجه آمریکا گفت: ما قبلا مسائل بسیار دشوار امنیتی و کنترل تسلیحات را از طریق مذاکرات حل کرده‌ایم. این حتی در بدترین زمان‌ها هم صادق بوده و ما اکنون باید دوباره این کار را انجام دهیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری تاس اعلام کرد، معاون وزیر خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت، ایالات متحده امیدوار است که روسیه پس از بررسی پاسخ مکتوب آمریکا درباره تضمین‌های امنیتی، به گفت‌وگوهای امنیتی بازگردد.

ویکتوریا نولاند، معاون وزیر خارجه آمریکا گفت: ما قبلا مسائل بسیار دشوار امنیتی و کنترل تسلیحات را از طریق مذاکرات حل کرده‌ایم. این حتی در بدترین زمان‌ها هم صادق بوده و ما اکنون باید دوباره این کار را انجام دهیم.

وی ادامه داد: امیدواریم که مسکو آنچه را که ما پیشنهاد دادیم، مورد بررسی قرار دهد و به میز مذاکره و به گفت‌وگوی دو جانبه با آمریکا، شورای ناتو-روسیه و سازمان امنیت و همکاری اروپا برگردد. ایالات متحده متوجه شده که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در حال بررسی واکنش واشنگتن به پیشنهادات امنیتی است و این بسیار مهم است.

معاون وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت:‌ روسیه به ما روشن کرد که برای مطالعه آنها به زمان کمی نیاز دارند.

در همین حال، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا نیز گفت: مقام‌های آمریکایی منتظر واکنش پوتین به پاسخ کتبی آمریکا درباره تضمین‌های امنیتی هستند.

وی ادامه داد: من واکنش‌های مختلفی را هم از مقام‌های ناتو و هم از مقام‌های روسیه درباره پاسخ مکتوب آمریکا شنیده‌ام اما پاسخی که مهم است، پاسخ رئیس جمهور روسیه است. به گفته روس‌ها، این اوراق روی میز پوتین است و ما منتظر پاسخ او خواهیم بود و مطمئنم از طریق سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه و دیگران در روزهای آینده اطلاع رسانی خواهد شد. این چیزی است که از همه مهمتر است.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: وندی شرمن، معاون وزیر خارجه آمریکا درباره پاسخ‌های مکتوب واشنگتن به ابتکارعمل‌های روسیه درباره تضمین‌های امنیتی با مقام‌های اتحادیه اروپا، ناتو و سازمان امنیت و همکاری اروپا گفت‌وگو داشته است.

پرایس همچنین گفت: شرمن در تماسی تلفنی با "میرسی جئوآنا"، معاون دبیرکل ناتو، "هلگا اشمیت"، دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا، "استفانو سانینو"، دبیرکل سرویس اقدام خارجی اروپا و "پاول یابلونسکی"، معاون وزیر خارجه لهستان گفت‌وگو داشت.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانه‌ای اعلام کرد: شرکت کنندگان در مورد پاسخ‌های مکتوب ایالات متحده و ناتو به روسیه، ادامه تعامل سازمان امنیت و همکاری اروپا، اتحادیه اروپا و تعهد مداوم به دیپلماسی بحث کردند. آنها همچنین بر اهمیت تداوم هماهنگی و اتحاد نزدیک در مواجهه با حضور گسترده نظامی بی‌دلیل روسیه در مرزهای اوکراین نیز به توافق رسیدند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی