خبر جدید نماینده مجلس درباره خرید سربازی

کدخبر: 472667
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح فروش سربازی مشمولان داخل کشور تنها پیشنهاد کمیسیون تلفیق است، گفت: حتما باید نظر نیروهای مسلح در این خصوص گرفته شود، صحن علنی مجلس آن را تصویب و سپس شورای نگهبان تایید کند تا وارد قانون شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در خصوص مصوبه این کمیسیون برای خرید سربازی گفت: باید براساس اصل 110 قانون اساسی اختیارات فرماندهی معظم کل قوا رعایت شود. با نیروهای مسلح در این زمینه هیچ مشورتی صورت نگرفته است و تنها همکاران ما در کمیسیون تلفیق پیشنهادی را مطرح کردند.

وی افزود: در گذشته که رای‌گیری صورت گرفت این موضوع رای نیاورد. در رای‌گیری مجددی که برای مشمولین داخل صورت گرفت، مصوب شد که شرط تاهل با اولویت افراد بالای 35 سال برای خرید سربازی در نظر گرفته شود. همچنین برای مدارک کاردانی و کمتر 250 میلیون تومان، کارشناسی و کارشناسی ارشد 400 میلیون تومان و دکتری عمومی، تخصصی تمامی رشته‌ها 600 میلیون تومان تعیین شد.

این عضو کمیسیون تلفیق تاکید کرد: حتما باید نظر نیروهای مسلح در این خصوص گرفته شود، صحن علنی مجلس آن را تصویب و سپس شورای نگهبان تایید کند تا وارد قانون شود.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی