محدودیت های کرونایی در این استان از فردا شروع می شود

کدخبر: 472797
اقتصادنیوز: استاندار فارس از اعمال محدودیت های جدید کرونایی از فردا دوشنبه یازدهم بهمن در این استان خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، محمد هادی ایمانیه عصر یکشنبه در نشست فوق العاده ستاد استانی کرونا گفت: مدارس در شهرهای نارنجی و قرمز کرونایی به صورت غیر حضوری دامه دارد.

وی با بیان اینکه خوابگاه‌های دانشجویی و دانش آموزی در شهرهای قرمز و نارنجی تعطیل و یا هر اتاق با ظرفیت نفر فعال است، افزود: امتحانات مدارس و ادامه فعالیت دانشگاه‌ها هم در این شهرها تا اطلاع بعدی به صورت غیرحضوری خواهد بود.

او درباره ارایه خدمات حمل و نقل عمومی و صنوف مختلف به شهروندان گفت: از فردا دوشنبه دهم بهمن ارایه خدمات به مسافران بدون ماسک در ناوگان اتوبوسرانی، تاکسیرانی و قطارشهری ممنوع است.

استاندار فارس گفت: شرط ادامه فعالیت اصناف هم تزریق دز سوم واکسن کرونا تا ۱۰ روز آینده است.

ایمانیه تصریح کرد: همچنین از فردا در شهرهای نارنجی یک سوم کارکنان دستگاه‌های دولتی و غیردولتی می‌توانند به صورت دور کاری ارایه خدمت کنند.

او ادامه داد: کارکنان این دستگاه‌ها تا ۱۰ روز آینده ملزم به تزریق دوز سوم واکسن کرونا هستند در غیر این صورت حضور یا حضور نیافتن آن‌ها در محل خدمت به منزله غیبت محسوب می‌شود.

استاندار فارس با بیان اینکه از فردا تجمع در شهرهای با رنگ کرونایی قرمز و نارنجی ممنوع است، گفت: مراسم جشن‌های دهه فجر با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و برگزاری در فضای باز امکان پذیر خواهد بود.

ایمانیه ادامه داد: فعالیت سینماها، گروه های تئاتر، جشنواره فیلم فجر با ظرفیت ۵۰ درصد و برگزاری مسابقات ورزشی بدون حضور تماشاگر و برگزاری ورزش های گروهی هم ممنوع است.

او گفت: خدمات رستوران ها و غذاخوری ها هم به صورت بیرون بر است.

همچنین در اکوایران ببینید : بودجه رویایی شهردار زاکانی

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی