افزایش حقوق سربازان مشروط شد

کدخبر: 474163
محمدیاری گفت: با وجود لغو مصوبه فروش سربازی، حقوق سربازان در سال آینده نسبت به امسال به شکل محسوسی افزایش خواهد یافت. یعنی در سال 1401 حقوق سربازان بسته به تاهل یا تجرد، مدرک تحصیلی، درجه و منطقه خدمتی آنها ماهیانه بین 3 میلیون و 350 هزار تا 5 میلیون تومان خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رکنا عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس در مورد افزایش حقوق سربازان گفت: پرداخت این حقوق به سربازان نیز منوط به تصویب در صحن علنی و تایید شورای نگهبان خواهد بود. البته با توجه به این که بخشی از منابع مالی افزایش حقوق سربازان از طریق طرح فروش سربازی پیش بینی شده بود، حالا با لغو مصوبه مربوط به این طرح، نمایندگان باید منابع مالی دیگری را برای ارتقای حقوق سربازان در سال آتی پیش بینی کنند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس از لغو کامل مصوبه خرید و فروش سربازی در اصلاح لایحه بودجه سال 1401 خبر داد و گفت: کمیسیون تلفیق بودجه پیشنهاد داده است که سال آینده برای مشمولان متاهل دارای دو فرزند که 5 سال یا بیشتر غیبت داشته باشند، به صورت رایگان کارت معافیت صادر شود.

در شرایطی که پیش از این کمیسیون تلفیق بودجه مصوبه ای را برای فروش سربازی به مشمولان دارای بیش از 5 سال غیبت با مبلغ 250 تا 600 میلیون تومان بسته به مدرک تحصیلی در نظر گرفته بود، حالا خبرها از لغو کامل مصوبه خرید سربازی در سال آینده حکایت دارد و در بودجه سال 1401 خبری از فروش سربازی نخواهد بود. این نکته ای است که حسن محمدیاری، عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس روی آن دست گذاشت و اظهار داشت: مصوبه مربوط به خرید و فروش سربازی در اصلاح لایحه بودجه 1401 به طور کامل تعلیق شد و در سال آینده خبری از خرید و فروش سربازی نخواهد بود.

وی افزود: کمیسیون تلفیق بودجه پیشنهاد داده است که سال آینده برای مشمولان متاهل دارای دو فرزند که 5 سال یا بیشتر غیبت داشته باشند، به صورت رایگان کارت معافیت صادر شود و البته تبدیل شدن این مساله به قانون منوط به رای اکثریت نمایندگان در صحن علنی مجلس و تایید شورای نگهبان خواهد بود.

محمدیاری ادامه داد: با وجود لغو مصوبه فروش سربازی، حقوق سربازان در سال آینده نسبت به امسال به شکل محسوسی افزایش خواهد یافت. یعنی در سال 1401 حقوق سربازان بسته به تاهل یا تجرد، مدرک تحصیلی، درجه و منطقه خدمتی آنها ماهیانه بین 3 میلیون و 350 هزار تا 5 میلیون تومان خواهد بود.

وی در پایان تصریح کرد: پرداخت این حقوق به سربازان نیز منوط به تصویب در صحن علنی و تایید شورای نگهبان خواهد بود. البته با توجه به این که بخشی از منابع مالی افزایش حقوق سربازان از طریق طرح فروش سربازی پیش بینی شده بود، حالا با لغو مصوبه مربوط به این طرح، نمایندگان باید منابع مالی دیگری را برای ارتقای حقوق سربازان در سال آتی پیش بینی کنند.

تیتر یک
  • رصد بازار خودروهای داخلی؛

    اقتصادنیوز: امروز ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ در روز مه آلود قیمت دلار، خودرو با نوسان اندک در بازار قیمت گذاری شد. قیمت هایی که…

از دست ندهید
فلای تودی