معرفی 10 میوه گران قیمت و خاص دنیا!

کدخبر: 474202
اقتصادنیوز: در دنیا میوه های خاص و عجیبی وجود دارند که طبیعتا با قیمت بالایی به فروش می رسند. در اینجا 10 نوع از این میوه های گران قیمت را معرفی می کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از برنا، سالم‌ترین مواد غذایی، غذایی است که کمترین هزینه را دارد: میوه و سبزیجات. یک دلیل عالی برای جابجایی به یک رژیم غذایی سالم! اما آیا این واقعیت برای همه جهان صدق می‌کند؟ به عنوان مثال، آیا فردی در آن طرف کره زمین می‌تواند میوه‌هایی را با همان قیمت ما بخرد؟ آیا واقعا تغذیه مناسب بسیار ارزان است؟

بله و خیر واقعیت این است که در جهان میوه‌های کاملاً بی نظیری وجود دارد، اما برای خرید آن‌ها باید کلی هزینه کنید. این نوع میوه‌ها چیست و چرا اینقدر گران هستند؟ حالا بیایید فهمیدیم!

۱. دکوپون
۲. آناناس از هلیگان
۳. هندوانه سیاه Densuke
۴. توت فرنگی رویال
۵. خربزه سلطنتی یوباری
۶. هندوانه مربع
۷. سیب‌های Sekai Shi
۸. انگور یاقوت رومی
۹. گلابی بودا
۱۰. انبه تایلو تاماگو


۱. دکوپون

به طریقی دیگر، دکوپون میوه سومو نیز خوانده می‌شود. این میوه‌ها در مجموعه‌های ۶ قطعه‌ای در ژاپن به فروش می‌رسند. قیمت هر مجموعه ۸۰ دلار است. Dekopon به راحتی قابل تشخیص است: پوست آن محدب است، به نظر می‌رسد همزمان ماندارین و پرتقال است. میوه‌ها در گلخانه پرورش می‌یابند و در واقع ترکیبی از نارنج و نارنگی است. به دلیل طعم فوق العاده شیرین، دکوپون در بین سانی که به طعم شیرین علاقه دارند مورد تقاضا است.

۲. آناناس از هلیگان

توجه: آناناس ۱۶۰۰ دلار برای هر قطعه هزینه دارد! در انگلستان، این گیاه به طور خاص در باغ گیاه شناسی باغ‌های گمشده هلیگان پرورش می‌یابد. همانطور که ممکن است حدس بزنید، پرورش این آناناس آسان نیست. در حالی که رشد می‌کنند، آن‌ها باید بار‌ها پیوند زده شوند، و روند آن بسیار طولانی است؛ و اکنون دوباره توجه کنید: خاک با کود اسب بارور می‌شود؛ و بله ... یکبار کود را با ۱۵۰۰۰ دلار خریداری می‌کنند.

۳. هندوانه سیاه Densuke

یک هندوانه سیاه از هوکایدو (ژاپن) ۲۵۰ دلار قیمت دارد، اما در حراجی قیمت آن به چند هزار دلار رسید. همه چیز در مورد رنگ اصلی و عملکرد این هندوانه است. طعم آن‌ها بسیار شیرین و آبدار است. هندوانه Densuke را فقط می‌توانید در ژاپن پیدا کنید.

۴. توت فرنگی رویال

اندازه این توت فرنگی به طور قطع سلطنتی است. برای کسانی که عاشق توت فرنگی‌های کوچک هستند، چنین توت فرنگی کارایی نخواهد داشت. بقیه باید ۶۹ دلار برای مجموعه‌ای از ۱۲ توت بپردازند. آن‌ها با دقت انتخاب شده و دوباره در ژاپن فروخته می‌شوند. بله، ژاپنی‌ها در این مورد موفق شدند ...

۵. خربزه سلطنتی یوباری

و دوباره هوکایدو. گران‌ترین از همه خربزه‌های جهان به لطف الگو‌های محدب روی پوست، عجیب به نظر می‌رسد. انواع خاص پرورش یافته از دهه ۶۰ قرن گذشته رشد کرده و طعم باورنکردنی دارد. قیمت آن بین ۳۰۰ تا ۴۵۰۰۰ دلار است.

۶. هندوانه مربع

کل ترفند آن‌ها این است که مربع هستند. در حقیقت، این هندوانه‌ها برای مواد غذایی نامناسب هستند، زیرا حتی زمان رسیدن به بلوغ ندارند. وقتی بزرگ شدند، آن‌ها در یک جعبه مربع قرار می‌گیرند، جایی که تغییر شکل می‌یابد. به دلیل مقاومت در برابر توسعه طبیعی، این هندوانه‌ها فقط یک سوغات عجیب و غریب باقی مانده است. قیمت از ۲۰۰ تا ۸۰۰ دلار است.

۷. سیب‌های Sekai Shi

ترجمه شده از ژاپنی، به معنای بهترین در جهان است. این سیب‌ها با اندازه غیر طبیعی شما را غافلگیر می‌کنند: هر سیب تقریباً یک یا حتی دو کیلوگرم وزن دارد. در روند رشد، به ترتیب با آب و عسل آبیاری می‌شوند، طعم آن‌ها باعث می‌شود که قیمت نجومی ۲۰ دلار را فراموش کنید.

۸. انگور یاقوت رومی

گرانترین انگور دنیا. وطن این انگور ایشیکاوا در ژاپن است. برای یک خوشه، قیمت حداقل ۴۰۰۰ دلار باید پرداخت کنید. انواع حبه‌های انگور واقعاً مانند یاقوت و از نظر اندازه بزرگ هستند؛ و از همه مهمتر - آن‌ها به خوبی فروخته می‌شوند.

۹. گلابی بودا

افسانه چنین می‌گوید که با خوردن گلابی به شکل بودا، فرد جاودانه می‌شود. البته کمتر کسی به این امر اعتقاد دارد، بنابراین اسطوره جاودانگی به یک حرکت تجاری تبدیل شده است. گلابی در یکی از مزارع چین رشد می‌کند. در فرایند شکل گیری، جنین با یک طرح کلی بودا در قالب قرار می‌گیرد. در نتیجه، چنین گلابی با قیمت ۹ دلار فروخته می‌شود.

۱۰. انبه تایلو تاماگو

نام اصلی تایلو تاماگو است. قیمت‌ها از ۵۰ دلار در هر قطعه شروع می‌شود. وزن این میوه بیش از ۳۵۰ گرم و طعم آن بسیار شیرین است. فروخته شده در حراجی، جایی که هزینه برای یک جفت انبه به شیرینی عسل به ۳۰۰۰ دلار می‌رسد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی