هشدار هواشناسی به اصفهانی ها/ کاهش 7 درجه ای دمای هوا / توفان در پیش است

کدخبر: 474205
اقتصادنیوز: کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به کاهش 7 درجه ای دمای هوا در این ایسان، گفت: گاهی افزایش ابر و وزش باد و همچنین وقوع توفان لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان از کاهش ۳ تا ۷ درجه‌ای دمای هوا و وقوع توفان و بارش باران و برف در شرق و غرب استان طی ۲۴ ساعت پیش رو خبر داد.‌

حجت الله علی عسگریان با اشاره به فعالیت موج ناپایدار بارشی در سطح استان تا شامگاه امروز، اظهار داشت: آسمان بسیاری از مناطق در این مدت قسمتی تا نیمه ابری است و گاهی افزایش ابر و وزش باد به نسبت شدید تا شدید و وقوع توفان لحظه‌ای همراه با گرد و خاک محلی به ویژه در شرق استان پیش‌بینی می‌شود.

او با بیان اینکه در شهر اصفهان به رغم وزش باد شدید با سرعت ۲۰ متر بر ثانیه خیزش گرد و خاک را انتظار نداریم، افزود: امروز به ویژه در نواحی غرب و جنوب استات بارش باران و برف و در مناطق مستعد کولاک برف محتمل است و در سایر مناطق استان نیز باران می‌بارد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به بارندگی‌های شبانه‌روز گذشته در سطح استان، گفت: بیشترین میانگین بارشی به ترتیب از سمیرم با ۱۰.۲ میلیمتر باران و هشت سانتیمتر برف، داران ۳.۶ میلیمتر و چهار سانتیمتر برف، خوانسار ۲.۴ میلیمتر و ۲ سانتیمتر برف، بویین و میاندشت ۲.۲ میلیمتر، چادگان ۱.۸ میلیمتر و ۲ سانتیمتر برف و گلپایگان نیم میلیمتر باران بوده است.

علی عسگریان با بیان اینکه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده بین سه تا هفت درجه سانتیگراد کاهش دارد، ادامه داد: بیشینه دمای هوای کلانشهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۱۳ درجه سانتیگراد بالای صفر و کمینه آن بامداد فردا به ۲ درجه سانتیگراد زیر صفر می‌رسد.

او اضافه کرد: بوئین و میاندشت با دمای ۱۱ درجه سانتیگراد زیر صفر و خوروبیابانک با دمای ۱۹ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان همچنین برای فردا تا پایان هفته جاری جوی پایدار پیش‌بینی کرد.

تیتر یک
  • تورم ۴ درصدی دهک دهم در اردیبهشت ۱۴۰۱

    اقتصادنیوز: بررسی تورم در ماه دوم سال جاری نشان می دهد باوجود رشد بی سابقه در گروه خوراکی‌ها و رکورد بالای روغن و نان…

از دست ندهید
فلای تودی