بازداشت عامل حمله راکتی به فرودگاه بغداد

کدخبر: 474485
فرمانده ستاد عملیات بغداد امروز (یکشنبه) گفت که عامل حمله راکتی مدت کوتاهی پس از هدف گرفتن فرودگاه بغداد هنگام فرار به خارج از پایتخت دستگیر شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مقام های عراقی اعلام کردند که عامل حمله راکتی جمعه دو هفته پیش به فرودگاه بین المللی بغداد هنگام فرار دستگیر شد.

فرمانده ستاد عملیات بغداد امروز (یکشنبه) گفت که عامل حمله راکتی مدت کوتاهی پس از هدف گرفتن فرودگاه بغداد هنگام فرار به خارج از پایتخت دستگیر شد.

سرلشکر «احمد سلیم» در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی عراق (اینا) اظهار کرد که در پی حمله راکتی جمعه دو هفته پیش (۸ بهمن ۱۴۰۰) به فرودگاه بغداد، کمیته‌ای به ریاست مدیر اطلاعات و مبارزه با تروریسم و عضویت نمایندگان دستگاه‌های اطلاعاتی در ستاد عملیات بغداد برای تحقیق در باره این حادثه تشکیل شد.

وی افزود که این کمیته پس از پایش دوربین‌های مداربسته و جمع‌آوری سرنخ‌ها و اطلاعات لازم موفق شد که یکی از متهمان حمله به فرودگاه پایتخت را در مدت کوتاه پس از حادثه شناسایی کند.

فرمانده عملیات بغداد ادامه داد که ستاد تشکیل شده به همین منظور، با همکاری مقام های نظامی و امنیتی استان‌های مجاور بغداد به ویژه «دیاله» توانست یکی از متهمان حمله را هنگام فرار از بغداد به دیاله دستگیر کند.

سرلشکر سلیم یادآور شد که بازجویی از متهم آغاز شده است و پس از تکمیل تحقیقات نتیجه به اطلاع مردم خواهد رسید.

بامداد جمعه ۸ بهمن جاری ۶ راکت کاتیوشا به سمت فرودگاه بغداد شلیک شد.

منابع عراقی گفتند که راکت ها به سمت پایگاه نظامی «ویکتوریا» محل استقرار نظامیان آمریکایی که در نزدیک فرودگاه بین المللی بغداد قرار دارد، شلیک شده است.

مقام های امنیتی اعلام کردند که در این حمله یکی از راکت ها به هواپیمای مسافربری از رده خارج «ایرباس ای ۳۰۰» که مدت ها پیش روی باند فرودگاه متوقف شده بود، اصابت کرد که منجر به خسارت و آسیب زدن به آن شد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی