آخرین خبرها از مذاکرات وین؛

جزئیات جدید از بسته پیشنهادی ایران در مذاکرات وین

کدخبر: 476009
یک منبع مطلع در وین پیرامون بسته جدید پیشنهادی گفت: تبادل پیشنهادهای بین طرفین امری معمول در هر مذاکره‌ای است و از ابتدای مذاکرات نیز ایران پیشنهادات متعددی به طرف‌های مقابل ارائه کرده و طرف‌های دیگر را هم به ارائه پیشنهادات و ابتکارات جدید تشویق کرده است.

 به گزارش  اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین، صبح دیروز در حالی که خبر اضافه شدن معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ایران به تیم مذاکره کننده ایران نشان از اتفاقات تازه در مذاکرات وین می داد، ساعاتی بعد نماینده چین در مذاکرات از ارائه بسته نهایی از سوی ایران خبر داد.

وانگ کوان نماینده چین در مذاکرات عصر شنبه پیش از ورود به هتل کوبورگ به خبرنگاران گفت: همه اتفاق نظر داریم که به مرحله نهایی رسیده‌ایم بویژه اینکه همکاران ایرانی بسته نهایی خود را ارائه دادند. حال به نظر کمی رسد مذاکرات بیش از پیش به پایان خود نزدیک می شود.

در همین زمینه روزنامه ایران نوشت: یک منبع مطلع در وین پیرامون بسته جدید پیشنهادی گفت: تبادل پیشنهادهای بین طرفین امری معمول در هر مذاکره‌ای است و از ابتدای مذاکرات نیز ایران پیشنهادات متعددی به طرف‌های مقابل ارائه کرده و طرف‌های دیگر را هم به ارائه پیشنهادات و ابتکارات جدید تشویق کرده است. به گفته این منبع آگاه، گفت‌وگوها در مورد موضوعات باقیمانده ادامه دارد.

«میخائیل اولیانوف»، نماینده روسیه در مذاکرات  نیز در توئیتی با اشاره به دیدار خود با باقری اعلام کرد که درباره جزئیات پیش رو در مذاکرات وین با او به گفت‌وگو نشسته است.

«اولیانوف» همچنین در خبری دیگر به دیدارش با «رابرت مالی»، نماینده ویژه امریکا در امور ایران اشاره کرد و افزود با این مقام امریکایی درباره بحث‌برانگیزترین مسائلی صحبت کرده که باید در مذاکرات وین حل شود.

از سوی دیگر علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان نیز در توئیتی که روز گذشته منتشر کرد، به مواضع اخیر امریکا مبنی بر آماده بودن همه گزینه‌ها روی میز  کنایه زد و تصریح کرد: «گزینه‌هایی که هرگز از روی میز برداشته نمی‌شوند: حضور باشکوه ایرانیان در مراسم حمایت از نظام اسلامی، حفظ و تقویت ظرفیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای و توانمندی‌های دفاعی ایران، سیاست‌های منطقه‌ای امنیت‌آفرین جمهوری اسلامی.»

 
تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی