آبروریزی در دوی ماراتن کیش+ فیلم

کدخبر: 479297
ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده است که نشان می‌دهد در شروع مسابقات دوی ماراتن کیش دونده‌ها با گم کردن مسیر، ۳ جهت مختلف را پیش گرفتند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ورزش سه اشتباه عجیب شرکت کنندگان در خط استارت ماراتن کیش، خودش گویای ناهماهنگی‌ها و اتفاقات عجیب در جریان این ماراتن است.

در سال‌های اخیر چند باری عنوان مسابقه ماراتن کیش به گوشمان خورده و در نگاه اول شاید از نظر همه این یک رقابت زیر نظر فدراسیون دوومیدانی باشد، اما بعد از بررسی ماجرا به این نکته پی می‌بریم که فدراسیون از یک ماه قبل برای برگزار نشدن این رویداد نامه‌نگاری کرده است.


حالا یک روز بعد از برگزاری ماراتن کیش، تصاویری در فضای مجازی وایرال شده که اتفاقات عجیبی را در همان خط استارت مسابقه نشان می‌دهد. در این ویدیو دوندگان بدون اینکه مسیر مسابقه را بدانند در سه جهت مختلف حرکت می‌کنند و مسئولان برگزاری سعی می‌کنند آن‌ها را در مسیر مسابقه قرار دهند؛ اتفاقی که خنده تماشاگران و حاضران در خط استارت را به‌همراه دارد.


به همین بهانه ماجرا را پیگیری کردیم و به اتفاقات عجیب‌تری از جمله اخذ ورودی 590 و 490 هزار تومانی از شرکت کنندگان پی بردیم. این موضوع باعث شد تا با پیام دیباج، مسئول برگزاری ماراتن کیش همکلام شویم.

اشتباه رفتن مسیر یک شیطنت بود


مدیر برگزاری ماراتن کیش با اعلام حضور 500 ورزشکار مرد و زن در این رویداد به "ورزش سه" گفت: برگزاری مسابقات خوب بود، اما همیشه صددرصد آن چیزی که ما می‌خواهیم رخ نمی‌دهد. برخی ورزشکاران در مسیر 42 کیلومتری شرکت کردند که 590 هزار تومان ورودی دادند و برخی هم در مسیر 15 کیلومتری شرکت داشتند که 490 هزار تومان ورودی پرداخت کردند. ما در قبال دریافت این ورودی‌ها خدمات زیادی به شرکت کنندگان از جمله چند پک از تنقلات تا تی شرت و بقیه موارد اهدا کردیم. شاید جالب باشد بدانید فقط 1200 لیتر آب و 400 کیلو موز در طول مسابقه به شرکت کنندگان تحویل داده شد!


وی در خصوص اینکه از فدراسیون دوومیدانی مجوز داشتند یا خیر، عنوان کرد: ماراتن ما یک مسابقه همگانی است و نیازی به مجوز از فدراسیون ندارد، فدراسیون مسئول برگزاری مسابقات در رده قهرمانی است.


دیباج در خصوص فیلم منتشر شده و گم شدن دونده‌ها در ابتدای مسیر گفت: این اتفاق شاید 10 ثانیه هم طول نکشید و به نظرم یک شیطنت عمدی بود. یکی از نفرات در حالی که باید مسیر را به‌صورت مستقیم طی می‌کرد، به یک‌باره به سمت ساحل پیچید و چند نفر را هم دنبال خودش کشاند. تصویربرداری این اتفاق از چند زاویه و پخش شدن آن در فضای مجازی نشان می‌دهد که کار او از پیش برنامه ریزی شده بوده است. در طول مسیرِ 42 کیلومتری مسابقه یک نفر هم گم نشد و آن اشتباه در خط استارت هم از نظر من یک شیطنت بود که بقیه را به هم اشتباه کشاند. 
وی در پایان در خصوص جوایز مسابقه گفت: نفر اول در هر بخش 3 میلیون تومان، نفر دوم 2 میلیون تومان و نفر سوم یک میلیون تومان جایزه گرفتند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی