شرکت هواپیمایی روسی پروازهای خود به اروپا را تعلیق کرد

کدخبر: 479483
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: هیچ هواپیمای روسی نمی‌تواند در فرودگاه‌های کشورهای عضو اتحادیه اروپا فرود آمده یا از آنجا به پرواز در آید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، "فرانس ۲۴" اعلام کرد، شرکت هواپیمایی «آئروفلوت» روسیه اعلام کرد که تمامی پروازهای خود را به سراسر اروپا تعلیق کرده است.

پس از آنکه اتحادیه اروپا در واکنش به حمله مسکو به کی‌یف حریم هوایی خود را به روی هواپیماهای روسیه بست، آئروفلوت شرکت هواپیمایی بزرگ روسیه روز یکشنبه اعلام کرد که پروازهای خود به اروپا را به حالت تعلیق در می‌آورد. 

این شرکت در وب سایت خود اعلام کرد:  «آئروفلوت پروازهای مسیرهای اروپایی را از ۲۸ فوریه (۹ اسفند) ۲۰۲۲ تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق در می‌آورد».

پیش از این، سازمان هواپیمایی روسیه (روس آویا) نیز در اقدام متقابل حریم هوایی خود را به روی هواپیماهای کشورهای تحریم کننده خود بسته است. 

«جوسپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز یکشنبه گفت: ما توافق کردیم که حریم هوایی اتحادیه اروپا به روی هواپیماهای روسیه بسته شود. 

وی افزود: هیچ هواپیمای روسی نمی‌تواند در فرودگاه‌های کشورهای عضو اتحادیه اروپا فرود آمده یا از آنجا به پرواز در آید. 

این تصمیم اتحادیه اروپا پس از انتشار در مجله رسمی اتحادیه اروپا، اعتبار اجرایی می‌یابد. 

تاکنون اوکراین، انگلیس، فنلاند، لهستان، رومانی، بلغارستان، جمهوری چک، لیتوانی، لتونی، استونی و اسلوونی در واکنش به حمله روسیه به اوکراین، حریم هوایی خود را بر پروازهای شرکت‌های هواپیمایی روسیه بسته‌اند.

روسیه نیز در پاسخ به اقدام انگلیس برای منع پرواز هواپیماهای شرکت آئروفلوت، حریم هوایی خود را به هواپیماهای مسافربری انگلیس بسته و اعلام کرده در مورد هواپیماهای کشورهای لهستان، چک و بلغارستان نیز اقدامات مشابهی انجام خواهد داد.

تیتر یک
اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
از دست ندهید
فلای تودی