سفر لاوروف به ژنو لغو شد

کدخبر: 479653
سفر سرگئی لاوروف به ژنو سوئیس برای شرکت در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد لغو شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، یک منبع دیپلماتیک در ژنو به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که سفر سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه به ژنو برای شرکت در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد و کنفرانس خلع سلاح به دلیل ممنوعیت بی‌سابقه پرواز هواپیمای وی بر فراز حریم تعدادی از کشورهای اتحادیه اروپا لغو شده است.

وزارت خزانه داری آمریکا جمعه گذشته اعلام کرد که واشنگتن تحریم هایی را علیه ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه به دلیل وضعیت اوکراین اعمال کرده است.

وزارت امور خارجه روسیه متعهد شد که به تصمیم اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم‌ها علیه ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه واکنش مناسب نشان دهد.

در ساعات اولیه صبح پنج‌شنبه ۲۴ فوریه، روسیه پس از درخواست کمک جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک برای دفاع از خود در برابر حملات شدید نیروهای اوکراینی، عملیات نظامی ویژه‌ای را در اوکراین آغاز کرد.

ولادیمیر پوتین گفت که روسیه برنامه‌ای برای اشغال خاک اوکراین ندارد و تمام تلاش‌های روسیه برای دستیابی به توافق بر سر عدم گسترش پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در شرق اروپا با شکست مواجه شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی