۲ هزار غیرنظامی در جنگ اوکراین کشته شدند!

کدخبر: 480102
اقتصادنیوز: خدمات اورژانس اوکراین در بیانیه ای اعلام کرد که حمله روسیه به این کشور باعث کشته شدن بیش از ۲ هزار غیرنظامی اوکراینی شده است.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رویترز اعلام کرد، در این بیانیه آمده است: کودکان، زنان و نیروهای دفاعی هر ساعت جان خود را از دست می دهند.

کمیسر حقوق بشر سازمان ملل نیز پیشتر با اشاره به کشته شدن غیرنظامیان در جنگ اوکراین گفته بود که غیرنظامیان با تسلیحات انفجاری پس از آتشبار سنگین و سیستم های راکتی و حملات هوایی جان می بازند.

به دنبال حمله بامداد روز پنجشنبه (پنجم اسفند) نیروهای روسیه به اوکراین، این جنگ اکنون وارد هفتمین روز خود شده و همزمان با ادامه آتش جنگ، سیل واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین المللی علیه روسیه درحال افزایش است.

در نخستین ساعات صبح روز پنجشنبه، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه "عملیات نظامی ویژه" علیه اوکراین را رسماً اعلام کرد.

 

روسیه اعلام کرده است عملیات این کشور در اوکراین به منزله شروع جنگ نیست بلکه اقدامی برای جلوگیری از یک جنگ در سطح جهانی است.

اما بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی و آمریکا بلافاصله این اقدام روسیه را به عنوان جنگی علیه اوکراین، محکوم و فشارهای مضاعف دیپلماتیک و اقتصادی خود بر روسیه را آغاز کردند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی