تحریم سنگین روسیه از سوی اتحادیه جهانی کشتی/ لغو تمام میزبانی‌ها

کدخبر: 480148
بی توجهی اتحادیه جهانی کشتی به تحریم روسیه همزمان با بسیاری از فدراسیون های جهانی، انتقاداتی را به دنبال داشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، تمامی کشتی گیران، مربیان، داوران و عوامل روسیه و بلاروس از حضور در مسابقات بین المللی کشتی محروم شدند و میزبانی رویدادهای کشتی نیز از آنان گرفته شد.

سرانجام اتحادیه جهانی کشتی یک هفته پس از حمله روسیه به اوکراین و پس از محرومیت های گسترده این کشور در رشته های مختلف ورزشی، کشتی گیران، مربیان و داوران روسیه و بلاروس را از حضور در کلیه رقابت های بین المللی کشتی محروم کرد.

اتحادیه جهانی کشتی همچنین، میزبانی روسیه و بلاروس را از تمامی رقابت های بین المللی لغو کرد.

اتحادیه جهانی این تصمیم را بر مبنای توصیه کمیته بین المللی المپیک به فدراسیون های جهانی و در راستای حمایت از صلح میان کشورها اعلام و تاکید کرد: متعاقب با تغییر شرایط نسبت به اتخاذ تصمیمات جدید اقدام خواهد شد.

پیش از این بی توجهی اتحادیه جهانی کشتی به تحریم روسیه همزمان با بسیاری از فدراسیون های جهانی، انتقاداتی را به دنبال داشت.

بلاروس نیز به دلیل حمایت از حملات روسیه و مشارکت در حمله به اوکراین شامل محرومیت شده است.

طبق تقویم اتحادیه جهانی کشتی، روسیه تا پایان سال جاری میلادی قرار بود میزبانی ۹ رویداد بین المللی کشتی در رده های سنی مختلف را عهده دار شود.

روسیه از قدرت های سنتی کشتی در جهان است و غیبت کشتی گیران روس در سطح کیفی رقابت های کشتی تاثیر زیادی خواهد داشت.

این کشور در اولین گام از حضور در رقابت های ۲۳ سال قهرمانی اروپا که طی هفته جاری در بلغارستان برگزار می شود، محروم شده است.

تیتر یک
  • ضعف دلار ادامه پیدا می‌کند؟

    اقتصادنیوز: به گفته بسیاری از تحلیلگران، بزرگترین عامل محرک حرکت صعودی طلا، در روزهای اخیر روند نزولی شاخص دلار آمریکا …

از دست ندهید
فلای تودی