بازداشت یک طلبه عراقی در حج عمره/ علت چه بود؟

کدخبر: 480213
سخنگوی وزارت خارجه و هیأت عالی حج عمره عراق به اقدام سعودی‌ها در بازداشت یک طلبه عراقی در حج عمره واکنش نشان دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، وزارت خارجه عراق به دستگیری یکی از اتباع خود به نام «ولید الزیدی» در جریان ادای مناسک عمره در عربستان سعودی واکنش نشان داد.

«احمد الصحاف» سخنگوی وزارت خارجه عراق در گفت‌وگو با شبکه «العهد» در خصوص دستگیری این طلبه و مبلغ دینی عراقی در اراضی سعودی بدون اشاره به جزئیاتی گفت: «تحرکاتی برای پیگیری پرونده شیخ ولید الزیدی و آن‌چه در مورد دستگیری وی در داخل خاک عربستان گزارش شده، در حال انجام است». بدون اینکه جزئیات بیشتری فاش شود.

رسانه‌های محلی عراقی، پیشتر اعلام کرده بودند که مقامات سعودی شیخ ولید الزیدی را در هنگام ادای مناسک عمره به همراه همسر و فرزندانش دستگیر کرده‌اند. وی که به همراه یک کاروان زیارتی به عربستان سعودی سفر کرده بود، دستگیر شده‌ و طرف دستگیرکننده هیچ توضیحی به همراهان او برای این دستگیری نداده و قرار است، کاروانی که وی با آن به سفر عمره رفته بود، امروز به عراق بازگردد.

هیأت عالی حج و عمره عراق، روز چهارشنبه (دیروز) با ارسال پیامی به مقامات سعودی خواستار آزادی عراقی‌های بازداشتی شد و طی بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن در پایگاه خبری «شفق نیوز» منتشر شد، اعلام کرد که از مقامات سعودی خواسته، هرچه سریع‌تر عراقی‌هایی را که در هنگام ادای مناسک عمره دستگیر کرده‌اند، آزاد کنند.

سخنگوی وزارت خارجه عراق نیز اعلام کرد که مقامات سعودی وعده داده‌اند که الزیدی را آزاد کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی