تصویب بودجه یک میلیارد دلاری برای گنبد آهنین توسط مجلس آمریکا

کدخبر: 481963
یک میلیارد دلار بخشی از بودجه کمک امنیتی سالانه ۱.۵ میلیارد دلاری به اسرائیل است که در بودجه سال ۲۰۲۲ ایالات متحده تعیین شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، این شبکه عبری گفت: پیش بینی می‌شود در روزهای آینده مجلس سنا قانون بودجه را به رای بگذارد و پس از رای گیری، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا این قانون را تصویب خواهد کرد. سپس بودجه به اسرائیل تحویل داده می‌شود.

طبق گزارش این کانال، قانون بودجه آمریکا همچنین شامل کمک‌های نظامی معمول به رژیم صهیونیستی می‌شود که بالغ بر ۳.۳ میلیارد دلار به علاوه نیم میلیارد دلار دیگر برای تامین مالی سیستم دفاعی موشکی است.

نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی از این اقدام آمریکا استقبال کرد و گفت: مایلم از دوستانمان در مجلس نمایندگان آمریکا به خاطر موافقت با کمک‌های امنیتی به اسرائیل تشکر کنم.

در بیانیه کوتاهی که دفتر وی منتشر کرد، آمده است: "کمک‌های آمریکا شامل یک میلیارد دلار دیگر برای موشک‌های گنبد آهنین است و ما از پایندی آمریکا به امنیت اسرائیل بسیار قدردانی می‌کنیم."

بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز از تصمیم آمریکا استقبال و از مجلس نمایندگان این کشور برای تصویب بسته کمک امنیتی به اسرائیل که شامل یک میلیارد دلار برای گنبد آهنین است، تشکر کرد.

گانتس در توئیتی اشاره کرد که "هدف کمک‌های آمریکا تضمین امنیت اسرائیل و توانمندسازی آن برای محافظت بهتر از شهروندانش" است.  

وی ادامه داد: "از جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا به خاطر رهبری و حمایتش از امنیت اسرائیل قدردانی می‌کنم".

بنا بر این گزارش، سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین در اراضی اشغالی توسعه یافته؛ اما پروژه‌ای مشترک با پنتاگون آمریکا است.


 

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛

    اقتصادنیوز: دیروز ارزش اونس طلا در بازارهای جهانی کاهش پیدا کرد اما بیت کوین ثابت ماند.

از دست ندهید
فلای تودی